додому суспільство Через негоду обмежно рух пасажирського автотранспорту, потяги їдуть за графіком

Через негоду обмежно рух пасажирського автотранспорту, потяги їдуть за графіком

520

Через ожеледь, снігопади, вітер та замети, виїхати із Тернополя автобусом у деяких напрямках було неможливо. Зокрема, не випустили транспорт автобусні парки Борщова, Чорткова, Бережан та Почаєва. По обіді весь пасажирський транспорт зупинили, автошляхи Тернопіль-Стрий, Тернопіль-Івано-Франківськ були взагалі закриті, на автодорозі Тернопіль-Львів обмежили рух великовагового транспорту. Крім того не було сполучення у напрямках, де погодна ситуація вкрай складна. Пасажири, які не змогли виїхати з автовокзалу, сподіваються добратись у потрібні напрямки залізничним транспортом, який ходить за графіком та без запізнень.

На Тернопільському автовокзалі ситуацію на дорогах області називають вкрай складною. Зокрема, через те, що вранці йшов дощ, а потім вдарив мороз зі снігом, є і перемети, і ожеледиця. Проте найбільша проблема – затори на виїзді із Тернополя. Диспетчери автовокзалу розповідають, що із районів автобуси приїжджають, проте через затори на об'їзній обласного центру не можуть виїхати і повертаються назад на автовокзал. Поки що безперешкодно ходить транспорт, який курсує центральними дорогами. Не доїжджає – у віддалені села та окремі регіони, де погода найгірша.

Галина Шпетко, диспетчер тернопільського автовокзалу: "Такі міста як Підгайці, туда через Козову, Потутори, немає дороги. На Почаїв немає дороги – вже замети і передуває. Після обіду взагалі закривається рух зі сторони Бережан – передзвонив директор автобусного парку, що закривають там рух автобусів, автобуси не будуть після третьої години ходити. Туди в сторону Буданова немає, на Вибудів. Вже передуває дороги і неможливо добратися. І тому ми попереджені, що ввечері, напевно, будуть автобуси тільки ті, які зможуть доїхати. А всі інші – будуть прийматися квиточки і люди мусять нам вибачити і повернутися додому".

Водії розповідають, що їхати у таку погоду дуже важко.

"- Погані дороги, але їдем. – Дороги ужасні! І ніхто нічо не робить, не посипає, нічо".

Не можна доїхати сьогодні до Борщова, Чорткова, Бережан та Почаєва, автобусні парки яких не випускають транспорт. Пасажири, у напрямку яких автобуси не їдуть, сподіваються на залізничне сполучення.

Ярослава Василівна: "Близько і нема чим їхати, бо автобуси не випускають. – А куди ви їдете? – Та во до Збаражу, Збаразький район. – А Ви вже довго чекаєте? – Від ранку. Син в лікарні, я приїхала до нього, а тепер не можу добратись. Треба на електричку".

Володимир: "Думаю, що доїду. Якщо маршруткою не доїду, то піду на електричку. Я не брав квиток, бо навіщо брать його, якщо така ситуація робиться. Потім здавати, втрачати певну суму придеться".

Поїзди міжміські та приміські ходять за графіком та без запізнень. На дві години запізнювався лише поїзд сполученням Будапешт-Москва-Ужгород. Люди, які прийшли сюди із автовокзалу, а це, переважно студенти з інших міст, кажуть що електрички та дизелі – єдиний спосіб добратись додому на вихідні.