додому надзвичайне Через негоду 24 населених пункти Тернопільщиниа залишились без світла

Через негоду 24 населених пункти Тернопільщиниа залишились без світла

685

Через крижаний дощ і налипання снігу 300 населених пунктів у кількох областях України залишилися без електропостачання. 22 січня через спрацювання систем захисту ліній електропередач світло зникло у 223-х селах Львівської, 55-ти – Полтавської, 24-х – Тернопільської та 7-ми населених пунктах Волинської областей. Працівники бригад обленерго відновлюють там електропостачання.

 
22 січня через негоду на Тернопільщині без світла залишились 24 села Кременецького та Збаразького районів. Через спрацювання систем захисту припинили роботу 9 10-кіловольтових ліній та 91 підстанція.
 
Степан Бартків, головний інженер ВАТ "Тернопільобленерго": "Внаслідок погіршення погодних умов, пониження температури, перехід на "нуль" і внаслідок опадів відбувалось налипання та намерзання ожеледиці на проводах та на деревах. Через додаткове навантаження на провода та на дерева також були випадки падіння дерев на лінії електропередач. Внаслідок цього відбувалось вимкнення напруги у споживачів".
 
Сьогодні енергетики області продовжують ремонтувати та вмикати лінії електропередач у селах Тернопільщини. Робота – непроста, запевняє Степан Бартків. 
 
Степан Бартків, головний інженер ВАТ "Тернопільобленерго": "В таких умовах складно ліквідовувати пошкодження, тому що обледеніли опори, і дуже важко підніматись без вишок, без спеціальної техніки. Лазами дуже важко підніматись на опору. І це якраз ускладнює ліквідацію пошкоджень". 
 
Енергетики нагадують: будь-який обірваний провід слід вважати таким, що є під напругою, тому терміново слід повідомити про це аварійну "Тернопільобленерго". Поки не приїде бригада, в жодному разі не можна наближатися до місця пошкодження ближче, як на вісім метрів, застерігають енергетики. Також не слід кидати дроти на проводи повітряних ліній електропередач, не підйматися на опори. А право відновлення електропостачання мають виключно бригади аварійних служб.
 
TV-4