додому суспільство Через народну олімпіаду перекриють центральну дорогу Тернополя

Через народну олімпіаду перекриють центральну дорогу Тернополя

348

Кидати бруківку, розбирати автомати, перекочувати автомобільні шини у Тернополі таки будуть. Завтра, 15 лютого в обласному центрі –  народна олімпіада. Урочисто її відкриють о 10 на Театральному майдані Тернополя. Далі колона учасників рушить на центральний міський стадіон. Там і відбудуться основні змагання. Поки йтимуть містом, а це з 10:30 до 11 години, транспорт вулицею Руською та проспектом Степана Бандери їздити не буде.

Проведення народної олімпіади – ініціатива тернополян, – каже Леонід Бицюра. Тернопільська міська рада підтримала таку ідею. Відповідно до задуму, буде і запалення олімпійського вогню, парад олімпійців і урочисте виконання гімну – «Горіла шина, палала". Відкриття змагань розпочнуть о 10 на Театральному майдані.

– Ми запланували і запалення вогню, і гімн, і далі з Театрального майдану через вулицю Степана Бандери колона олімпійців колона пройде до центрального стадіону. З 11 години там розпочнуться змагання з нових революційних дисциплін. Дорога буде перекрита з 10.30 до 11, – говорить заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.

Олімпіада проходитиме у три етапи. Під час першого учасники кидатимуть бруківку на влучність, перетягуватимуть линви, метатимуть списи. У другому етапі – розбір-збір автомата Калашнікова на швидкість, піднімання автомобільної шини, перенесення потерпілого на ношах, перекочування шини, біг по шинах та з шинами в руках. Третій етап олімпіади відбудеться на спортивному майданчику біля центрального стадіону, змагатимуться лава на лаву.

– Змагання будуть побудовані на вправах з автомобільними шинами, тому символом олімпіади замість олімпійських кілець будуть автомобільні шини. Буде автомобільних колеса і одна мішень. Бо шина стала атрибутом революційних подій в Україні, а мішень означає, що нині кожен українець під прицілом антизаконних дій злочинців, – каже Леонід Бицюра.

Участь в олімпіаді, за словами Леоніда Бицюри, візьмуть близько 20 команд. Урочисте закриття народної олімпіади та нагородження переможців відбудеться у неділю, 16 січня під час народного віче.