додому здоров'я Через грип минулого тижня закрили чотири класи школи №7 Чорткова та школу-сад...

Через грип минулого тижня закрили чотири класи школи №7 Чорткова та школу-сад у Борщівському районі

427

Через грип припинили навчання минулого тижня чотири класи 7-ої школи Чорткова та школа-сад у селі Пищатинці Борщівського району. Борщівський район – єдиний на Тернопільщині, де минулого тижня епідпоріг був перевищений. У Держсамепідслужбі кажуть: епідпоріг перевищений у Борщівському районі був більше, як на 22%.

– Там закривали школу-сад, тобто кількість дитячого населення, яка відсутня на навчанні і не відвідує дитячі організовані заклади, там відмічалась по окремих класах до 66%. Відповідно своїми внутрішніми наказами вирішували питання про тимчасове припинення там навчання. В Чорткові також призупинено було навчання в чотирьох класах одної із загальноосвітніх шкіл. Також кількість учнів, яка була відсутня в цих класах, була близько 50%, – розповіла начальник епідеміологічного відділу головного управління Держсанепідслужби в Тернопільській області Марія Павельєва.

Навчання у чотирьох класах сьомої школи Чорткова – двох других і двох третіх – відновлять завтра, кажуть у Держсанепідслужбі. Учні ж школи села Пищатинці Борщівського району за парти знову сіли вже сьогодні, а тамтешній дитсадок іще на карантині. Перевищення ж епідпорогу у Борщівському районі – це явище місцеве, характерне для кількох сіл і не охоплює всього району, розповідає Марія Павельєва, – за весь минулий тиждень у цьому районі на грип і ГРВІ захворіло всього 320 людей, тому санітарні лікарі сподіваються на зниження захворюваності в цьому районі уже цього тижня. У жодному ж іншому районі Тернопільщини захворюваність на межі  епідпорогу не балансує.

– Ситуація в цілому по області розцінюється як передепідемічна. Зокрема, з попереднім тижнем відмічається ріст захворюваності на 2,3%. Проте по області показник захворюваності на 10 тисяч населення 35,3 при епідемічному порозі 46,9. Тобто по області показник захворюваності не перевищує епідемічного порогу, – каже Марія Павельєва.