додому здоров'я Cезон дитячого травматизму в розпалі

Cезон дитячого травматизму в розпалі

512

Тривають літні канікули і сезон дитячого травматизму в розпалі. Влітку діти травмуються вдвічі, а той втричі частіше, кажуть медики. Сьогодні лікарняні ліжка переповнені, найчастіше фахівці реєструють падіння з дерев, побільшало і потерпілих внаслідок дорожньо-транспортних пригод. Аби уникнути таких випадків, медики наполегливо радять батькам пильнувати дітей.

6-річний Назар зі Зборівщини уже тиждень на лікарняному ліжку, хлопчик впав з солом"яного тюка і отримав перелом стегна у 2 місцях.

Пані Аля, мама хлопчика: "З тюка такого маленького тюка впав, бавився, стрибав, і посунувся, каже я напевно ніжку вломав. Зразу забрали його в лікарню і перевезли в область. І все".

Дмитро травмувався неподалік одного з будинків на вулиі "15 Квітня" у Тернополі. Хлопчик впав у підвальну яму біля під"їзду.

Пані Наталія, мама хлопчика: "Він з батьком гуляв  на подвір"ї,  впав в яму таку підвальну біля під"їзду, яка мала б бути загороджена, але вона не була загороджена, а заросла травою, дитина не бачила і впала, там ще було скло, на дні і порізав руку досить глибоко – до самої кістки".

Саме влітку трапляється найбільше нещасних випадків та стрімко зростає дитячий травматизм, кажуть медики. На думку лікарів, головна причина – брак уваги з боку дорослих: батьків, вчителів, а то й випадкових перехожих.

Михайло Процайло, завідувач відділення травматології Тернопільської обласної дитячої лікарні: "Якщо брати з холодними порами року, з такими як лютий, січень, то зараз кількість дітей збільшується десь вдвічі, втричі. Це пов"язано з багатьма факторами, перший – те, що дітки полишені самі на себе, мають вдосталь вільного часу, зі сторни батьків не зажди є та увага, яка хотілась.  Або ще гірше, коли батьки за кордоном, або коли полишені на бабусів і та дідусів. А друге питання, це те, що діти не мають організованого дозвілля".

Останнім часом почастішали випадки падіння з велосипедів, роликів, самокатів та скутерів.

Михайло Процайло, завідувач відділення травматології Тернопільської обласної дитячої лікарні: "Зараз в нас пік дорожньо-транспортного травматизму, це дуже тривожно, бо двічі збільшилась кількість травмованих дітей внаслідок ДТП.  Нещодавно до нас поступив хлопець, який пішов кататись на скутері з хлопцями, і потапили у аварію, така важка травма, черепно-мозгова. Зараз він знаходиться у реанімації".

Найбільше, близько 70%  дітей травмуються в побуті, поширений і вуличний травматизм. Аби уникнути таких випадків, каже Михайло Процайло, батькам потрібно пильнувати дітей.