додому культура “Буремну Україну”, намальовану на фронті, представила художниця та боєць Дана Виноградова

“Буремну Україну”, намальовану на фронті, представила художниця та боєць Дана Виноградова

1458

Буремна Україна очима очевидця. Події від початку Революції гідності, військових протистоянь на сході та дотепер зобразила у своїх картинах боєць Добровольчого Українського Корпусу “Правий сектор” Дана Виноградова. Більшу частину робіт вона написала на фронті. Тепер побачити їх можуть жителі різних міст України. 12-го грудня виставку презентували і в Тернополі.

Всеукраїнська виставка “Буремна Україна” Дани Виноградової крокує Україною вже близько півроку. Побувала у Києві, Хмельницькому, Чернівцях, Черкасах та Одесі. Тепер, зізнається художниця, символічно напередодні Різдвяних свят її картини дістались і до Західної України. У Тернополі її роботи можна побачити у холі обласного краєзнавчого музею. Експозиція об’єднує полотна різних років – від початку революційних подій в Україні і дотепер.

– Тут є як живописні роботи, так і графічні роботи, є комбіновані техніки, є роботи, виконані в техніці колажу, аплікації.Тобто і з мінометних уламків, і з уламків градів склеєні роботи, як у роботи “У війни жіноче обличчя” та “Артобстріл”. Є роботи графічні, вони більшість малювалися, ескізи до них, замальовки малювалися на фронті, – розповідає боєць ДУК “Правий сектор” Дана Виноградова.

Свою виставку Дана Виноградова – безпосередня учасниця революції та війни на українському сході – називає таким собі сюжетним відліком історії України. Остання робота, яка композиційно завершує експозицію, має назву “Перемагаючи себе”. До її створення надихнув проект “Відважний воїн”, у якому художниця бере участь.

– Це проект реабілітації, спортивної реабілітації воїнів АТО. Буквально вчора в нас в Києві відбулись змагання в цьому проекті. Ми займаємося кросфітом, і показуємо, там хлопці на протезах займаються, що після АТО, після поранень життя є, життя прекрасне і що ми його будуємо своїми власними руками. І от така життєстверджуюча доволі картина, в якій саме втілилось оце переможення себе, своїх комплексів, болю, – каже Дана Виноградова.

Картини бійця Добровольчого Українського корпусу “Правий сектор” Дани Виноградової можна побачити у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї впродовж тижня. Опісля виставка помандрує далі містами України.