додому суспільство Будівельники готуються до зростання кількості населення

Будівельники готуються до зростання кількості населення

462

Тернопільські будівельники готуються до зростання кількості населення міста. У найближчі 20 років за демографічними прогнозами, тернополян побільшає до 230 тисяч. Відповідно, з'явиться потреба розбудовувати місто. В яких напрямках розростатиметься Тернопіль, розповіли в міському управлінні містобудування та архітектури.

Де будувати житлові будівлі, а де промислові? На якій території зміна цільового призначення землі можлива, а на якій ні?  Де проходять межі міських парків? Усе це визначає генеральний план Тернополя. І розраховує, на скільки може зрости населення міста і де це населення поселити.

Данило Чепіль, заступник начальника управління містобудування, архітектури та кадастру міськради Тернополя: "Основне завдання, яке стоїть, встановлення меж майбутніх, котрі можна захищати на рівні Кабінету міністрів, забираючи їх в ближніх населених пунктів, якщо це потрібно для міста. Так говорить законодавство. Якщо нам потрібноа територія Гаїв, маємо право, захистивши її в Кабінеті міністрів, викупляти чи компенсувати їм вартість тих земель, але маєм право забирати їх до території міста".

А забирати, схоже, таки доведеться, каже Данило Чепіль. Демографічний прогноз на найближчі двадцять років тішить. Тернополян має побільшати тисяч на 20. Тож нове будівництво можливе в різних напрямках. Одна з територій – велика автостоянка в напрямку Підволочиського шосе на Східному масиві. Ще один перспективний мікрорайон – Північний.

Данило Чепіль, заступник начальника управління містобудування, архітектури та кадастру міськради Тернополя: "Це є мікрорайон, розташований між вулицями Тарнавського, Володимира Великого і Текстильною. Тобто вся ця територія, включно і територія садівничих товариств, є так само темою будівництва. Далі перспективне будівництво буде йти в сторону Золотогірської-Бригадної, бо земля вичерпається в ту сторону розбудови".

Та є населені пункти, на територію яких місту зась. Свій генеральний план затвердили Байківці. Не претендує місто і на територію Петриків, бо там вже й нема на що претендувати, кажуть в управлінні містобудування, архітектури та кадастру. Натомість при потребі землю доведеться віддати Гаям Великим, Гаям ГречИнським та Білій. При цьому дві останні території планують під промислове будівництво. Житлове будівництво вестимуть у львівському напрямку.