Головна Головні Браконьєри завдали величезні збитки природі на 780 тисяч та 300 тисяч гривень

Браконьєри завдали величезні збитки природі на 780 тисяч та 300 тисяч гривень

351

На Тернопільщині спустили два ставки, зокрема в селі Мухавка Чортківського району та в селі Гермаківка Борщівського району. Це грубі порушення, оскільки в області до 10 червня триває нерест, кажуть в "Тернопільрибоохороні" . Браконьєри завдали величезні збитки природі, в селі Мухавка їх нарахували на 780 тисяч, а в Гермаківці на 300 тисяч гривень.

В селі Мухавка Чортківського району спустили став. Браконьєри виловлювали рибу. Такі порушення завдають більшої шкоди природі, ніж вилов електровудкою, кажуть в Тернопільрибоохороні.

– За матеріалами справи нараховані збитки рекордні на даний час – 780 тисяч гривень. Чоловік казав, що має усну домовленість з орендарем, але домовленість його не підтвердилась ніяких він документів немає, ніяких про співпрацю договорів немає. Без жодних документів, спустив водойму і виловлював рибу.  Вів себе дуже хамовито, – розповідає начальник відділу охорони водних біоресурсів в Тернопільській області Андрій Об'єщик.

За фактом спуску ставка в селі Мухавка вже порушили кримінальну справу. Другий ставок спустили в селі Гермаківка Борщівського району, сума збитків природі склала більше 300 тисяч гривень.

– Чоловік також без документів, маючи тільки договір оренди землі, не маючи других дозволів, виловлював рибу, казав, що в нього прорвало дамбу і рибу переселяв аби зберегти. Проте аварійність дамби не підтвердилася, дамба була ціла. Він маленьку рибу відсортував, кинув назад у водойму, а товарну рибу відбирав для продажу. Більше тонни риби було на цьому ставку, – каже Андрій об'єщик.

З браконьєрами боротися дуже важко кажуть в "Тернопільрибоохороні" і наводять останній приклад затримання порушника, коли той спускав ставок в селі Гермаківка Борщівського району.

– Чоловік жаліється, передзвонив зразу до своїх друзів, ймовірно з минулих правоохоронців, прокуратури зокрема, бо зразу підказують йому як  що робити, як писати, куди скаржитися. Дуже важко працювати, доказувати, коли минулі працівники прокуратури, міліції встроюються адвокатами для теперішніх порушників. Дуже важко. По кожному випадку зразу заяви в прокуратуру, міліцію на правомірні наші дії, як з цим боротися не знаю, поки дуже важко, – говорить Андрій Об'єщик.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here