додому суспільство Браконьєри перетворили джерела на штучні басейни, де зберігали та продавали рибу

Браконьєри перетворили джерела на штучні басейни, де зберігали та продавали рибу

363

Незаконний промисл риби викрили працівники "Тернопільрибоохорони". Зокрема, в скелях,  в Заліщицькому районі знайшли 4 джерела, які браконьєри перетворили на штучні басейни, там зберігали і звідти продавати сітками зловлену живу рибу. Як відбулася операція "Тернопільрибоохорони" по виявленню таких джерел, дивіться у наступному сюжеті з серії репортежів Руслани Гриньо. 

На висоті 70 метрів над річкою Серет, вгорі, в скелях, близько села Голігради Заліщицького району браконьєри із природніх джерел створили штучні басейни. Вони сітками ловили рибу в Сереті і переносили її туди, далі продавали.

– Дану рибу виловлюють сітками приносять сюди, вода протічна риба зберігається, не втрачає своїх моментів. Далі вона продається. Це якраз нам поступиила інформація від одного з покупців, який колись давно сюди приїжджав і купляв у них тут рибу. Тобто, це не перший рік тут таке? Це ту десетиліттями стоїть, – розповідає начальник відділу охорони водних біоресурсів в Тернопільській області Андрій Об'єщик.

Рибу в таких штучно створених басейнах тримають різну, навіть червонокнижну.

– Знайшли таких от як бачимо чотири озерця, в яких була риба. Оскільки серед риби була морена червонокнижна, на даному участку річки Серет вона відсутня, ймовірність попадання з річки Дністер. Тобто, дані браконьєри працюють не тільки в Сереті, а й за межами даної ділянки, – говорить Андрій Об'єщик.

Працівники "Тернопільрибоохорони" продовжуватимуть рейди по виявленню таких джерел:

– Зараз ми рибу вилучили,  якщо вдасться зійти до води, попробуємо випустити, якщо вона буде ще жива. Місце вже буде повідомлено, будуть сюди направлятися кожні тижні будуть здійснюватися такі перевірки по даному виявленню таких місць. Зараз ми дамбу розбили спустили, будемо бачити чи щось зміниться. Протяжність даного хребта кам'яного до сусіднього села кілометрів три-чотири і по лівому березі також є такі хребти, якщо там б'ють джерела, то там є також ймовірність що є такі басейни. Будемо перевіряти.

Про те, які ще засоби використовують браконьєри, аби ловити рибу, зокрема зрізають дерева, кидають їх у річку, там риба нереститься і звідти її виловлюють, дивіться в "Провінційних Вістях" в понеділок.