
Незаконні риболовні сітки браконьєри зберігають прямо на берегах річок в самовільно встановлених будах. У цьому знімальна група TV-4 переконалася під час рейду "Тернопільрибоохорони" в Касперівцях Заліщицького району. Член федерації риболовного спорту та представники громадськості, відкривши одну з таких споруд, знайшли 7 мішків з браконьєрськими сітками. Про те як їх вилучали та як браконьєри перешкоджають роботі працівників рибоохорони – в сюжеті другому з серії репортажів Руслани Гриньо.
Перебуваючи в рейді спільно з "Тернопільрибоохороною" в Касперівцях Заліщицького району бачимо на березі Дністровського каньйону незаконно встановлені закриті під ключ буди. В "Тернопільрибоохороні" кажуть там браконьєри можуть зберігати сітки. Підпливаємо до однієї з них. Одразу ж на березі з'являється ймовірний власник. Запитуємо чому ця споруда перебуває на території національно природного парку і що там є. Чоловік від цієї буди відхрещується і тікає.
– В таких будках приходять браконьєри, організовують ось такі стоянки, в них зберігають сітки, драчі та інші засоби браконьєрського вилову. Тому я зараз на цьому місці, як член федерації риболовного спорту, хочу її відкрити і подивитися, що там знаходиться. Їх тут біля 20-30, тобто вони існують тільки для того, щоб здійснювати нелегальний промисл риби, іншого застосування цим речам немає. Перед цим я буквально казав, чому цей громадянин тікав і не хотів нам відкрити, бачите, що тут, – розповідає член обласної Федерації риболовного спорту Руслан Ангел.
Член обласної федерації риболовного спорту та представники громадськості відкрили буду, аби довести, що там таки знаходяться браконьєрські засоби лову, сіток знайшли чимало.
– І ще правильно замотана, шнурок зверху, щоб тільки з мішка раз-раз і витягнути. І знов цілий мішок сіток. І ще один мішок знову ж таки з сітками. Це наш улов на сьогоднішній день з неопізнаної літаючої будки, яка певно впала з неба. Бо як вони її сюди з тієї гори приволокли, як вона могла сюди добратися – я не уявляю, – пояснює Руслан Ангел. – Я от як зайшов, так і вийшов, вилучили тільки браконьєрські знаряддя, закриваємо. Я пустий, руки чисті, тільки знаряддя. Судячи з того як вони упаковані, вони мають приблизно по 100 метрів, думаю збиток за добу може становити до 200 кілограм риби. Це одна сітка, а їх тут 7. 700 метрів сітки, от рахуйте півтори тонни за добу. Уявляєте, це люди крадуть в своїх співгромадян України. Причому роками, нічого не роблять, кажуть, що не йдуть на роботу, бо роботи немає, а сітки ставити дуже добре, бо біля хати, так як на город пішов бараболю скопати.
7 мішків браконьєрських сіток лише з однієї незаконно встановленої буди працівники "Тернопільрибоохорони" вилучили. В національному парку Дністровський каньйон, в компетенції якого реагувати на такі порушення, пообіцяли що спілно з правохоронцями проведуть розслідування.
– Буде проведено слідчі дії спільно з нашою службою, з органами внутрішніх справ, з залученням сільської ради, відповідно, буде встановлено хто власник, на якій підставі ця споруда була встановлена, і, відповідно, буде дана правова оцінка, – розповів начальник відділу служби державної охорони національного парку Дністровський каньйон Михайло Башта.
Пливемо далі, на березі Дністровського каньйону бачимо чоловіків, які ловлять рибу на вудки. Оскільки з 1 квітня стартував нерест, робити це в межах природо-заповідного фонду заборонено.
– Перед тим як виходити на рибалку, Ви б мали ознайомитися з наказом, де дозволене рибальство. Період нересту, риба нереститься.
– А в кого можна білети купити?
– Тут білети не продаються, це є природозаповідний фонд. Рибальство дозволяється, але є період нересту і період зимувальних ям, коли забороняється.
Відпочивати чоловіки вирішили з пневматичною гвинтівкою.
– Методів регулювання дуже багато, але саме страшніше те, що ми йдемо на боротьбу з браконьєрами з голими руками. Бо ще до сьогоднішнього дня в нас не врегульоване питання видачі зброї національно природньому парку. Воювати дуже складно і дуже важко, – говорить директор національного природнього парку Дністровський каньйон Михайло Шкільняк.
Браконьєри ж перешкоджають роботі працівників "Тернопільрибоохорони" по-різному.
– Нещодавно під час проведеного рейду на Касперівському водосховищі між селом Касперівці і Голігради от з тих скал кидали камені, такими кидали брилами, що долітали до середини річки. А з цієї сторони, то запускають запалені колеса, щоб перешкодити діям правоохоронних органів, – каже головний державний інспектор "Тернопільрибоохорони" Тарас Войцеховський.
Про те як працівники "Тернопільрибоохорони" розкрили незаконний промисл риби і знайшли природні джерела, з яких браконьєри робили штучні басейни, там тримали і звідти продавали рибу, в тому числі й червонокнижну, дивіться у "Провінційних вістях" завтра.