додому надзвичайне Боєприпаси часів Другої світової війни виявили біля стихійного сміттєзвалища на Тернопільщині

Боєприпаси часів Другої світової війни виявили біля стихійного сміттєзвалища на Тернопільщині

443

vlcsnap-2015-04-22-16h32m06s225Боєприпаси часів Другої світової війни продовжують виявляти рятувальники Тернопільщини. Цього разу – поблизу стихійного сміттєзвалища, неподалік селища Великі Бірки Тернопільського району. Знахідка місцевого мешканця виявилась не єдиною на цій території. Пошуки тривають і досі. 

Предмет, зовні схожий на застарілий боєприпас, кілька днів тому у ґрунті поблизу стихійного сміттєзвалища неподалік селища Великі Бірки Тернопільського району знайшов місцевий мешканець. На цій території чоловік збирав металобрухт. Про підозрілу знахідку він повідомив рятувальників. 20 та 21 квітня фахівці-піротехніки Управління державної служби з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області обстежували місцевість. Знайдений предмет виявився фугасною авіаційною бомбою часів Другої світової війни. До того ж, не єдиним на території сміттєзвалища.

– Це авіаційна бомба, вагою 100 кг. Всього протягом 20-21 квітня в місці пошукових робіт із землі вилучено 11 небезпечних знахідок, в числі яких 7 стокілограмових фугасних авіабомб, 2 запалювальних бомби, а також артснаряди різних калібрів, – розповів начальник відділу інформації та комунікацій з громадськістю Управління ДСНС України у Тернопільській області Сергій Данілін.

11 боєприпасів можуть бути не остаточною знахідкою, тому пошуки тривають. Продовжувати їх рятувальники планують до п’ятниці. Далі знайдені вибухонебезпечні предмети знищать в безпечному місці. Усіх, хто знайшов підозрілі предмети, рятувальники просять негайно про це повідомляти.