додому благоустрій Боротись зі снігом на тернопільських дорогах поряд зі старим автопарком цьогоріч буде...

Боротись зі снігом на тернопільських дорогах поряд зі старим автопарком цьогоріч буде і нова техніка

542

Ще один автогрейдер, вантажна машина і техніка для розчищання та посипання вулиць вже напоготові. Ростуть і гори з посипною сумішшю. Поки оплатили не всі посипні матеріали, тому комунальники сподіваються, що чиновники таки дотримають обіцянки і виділять на підготовку до зими необхідну суму грошей.

Територія міської шляхово-експлуатаційної дільниці потрохи перетворюється на справжнісіньку пустелю. Принаймі, гори піску тут аж ніяк не менші. І ще ростимуть, кажуть комунальники. Пісок возять з Лозовецького кар'єру, що за 20 км від Тернополя. Така відстань дозволить швидко довезти його при потребі. Проте мати напоготові необхідну кількість надійніше. Тут на заваді лише гроші. Частину солі і шлаку вже оплатили, за пісок поки боргують.

Микола Корчук, заступник директора ТОВ "Тернопількомуналсервіс": "Вже закуплено 3 тис кубів піску. Це десь приблизно 4,5 тисячі кубів піщано-соляної шлакової суміші… Ще десь плануємо до 7,5 тисяч завезти піску. Так само ще шлак десь півтонни хочемо завезти. Чекаємо, десь на днях ще має прийти 3 вагони солі, а потім ще 7 вагонів. Тобто вже 15 вагонів солі буде заготовлено".

Цьогоріч комунальники збільшили концентрацію солі в суміші від 7% до 20%. Та й посипних матеріалів планують заготувати більше. Оплатити все обіцяють чиновники. Як і забезпечити пальним на зиму. Бо поки його бракує. Тому на вулиці міста випускають не всю техніку. Її час – попереду. Старим тракторцям не звикати. Проте на допомогу їм цьогоріч прийде нова і значно ефективніша техніка.

Микола Корчук, заступник директора ТОВ "Тернопількомуналсервіс": "Вже закуплений новий автогрейдер, новий погружчик 3-кубовий, 4 одиниці плужно-щіточної посипочної техніки… Тобто техніка, яка вже буде чистити і одночасно посипати".

Загалом на дороги міста випустять близько десятка одиниць техніки для посипання і очищення доріг, стільки ж тракторів з щітками для очищення тротуарів та 5 автогрейдерів. В новій техніці комунальники впевнені. І використовують час, який залишився, щоб і стара не підвела.