додому надзвичайне Бомбу із центру Тернополя вивезли

Бомбу із центру Тернополя вивезли

611

Фугасну авіаційну бомбу часів другої світової війни, із вибуховою силою до 100 метрів виявили на будівельному майданчику на вулиці Шептицького. Знайденний снаряд підпадає під ІІ категорію небезпеки і згідно норм не підлягає транспортуванню. Все ж піротехніки, враховуючи що бомбу знайшли в центрі Тернополя, де живе та працює чимало людей, ліквідовувати її на місці не зважились і зрештою успішно вивезли за місто.

 

 

 

Радянська ФАБ-100, яку знайшли на будмайданчику на вулиці Шептицького, є бомбою доволі масштабної дії, крім того вона була оснащена підривником – а це значно підвищувало ризик вибуху. Така бомба підпадає під другу категорію небезпеки і не підлягає транспортуванню. Все ж піротехніки вирішили таки вивезти її за межі міста. Починаючи із 14 години людей із житлового будинку, а також адмінбудівель, які поруч із небезпечною знахідкою, евакуювали. Рух транспорту вулицею Шептицького перекрили. О 16 група піротехнічних робіт Держслужби надзвичайних ситуацій в Тернопільській області взялася до справи.

– При дії ударної хвилі прогнозується: тріщини в стінах будівель в зоні радіусом 5 метрів, повне руйнування скла в радіусі 41 метр, випадкове пошкодження скла в радіусі 150 метрів. Радіус розльоту осколків до 1200 метрів. Сейсмічно-небезпечна зона складає 107 метрів. Поясню що це таке. Це складає небезпеку для комунікацій різного характеру що проходять поблизу. Враховуючи щільність забудови, густоту населення даної території, тому є доцільним розглянути питання всетаки її вивезення за межі міста, – розповів начальник АРЗ ДСНС в Тернопільській області Олександр Рапацький.

Прийняте рішення виправдалося. Уже близько 16:30 піротехніки успішно завантажили бомбу у вантажівку і повезли на знищення у спеціальний кар'єр села Дубівці Тернопільського району. Після цього рух пішоходів та транспорту на вулиці Шептицького відновили.