додому суспільство Бойова розвідувально-дозорна машина стоїть на подвір’ї у селі Великі Гаї поблизу Тернополя

Бойова розвідувально-дозорна машина стоїть на подвір’ї у селі Великі Гаї поблизу Тернополя

720

Бойова розвідувально-дозорна машина стоїть на подвір'ї у селі Великі Гаї поблизу Тернополя. Це єдина, офіційно зареєстрована БРДМ на Тернопільщині, яка не є бойовою і знаходиться у приватній власності. Нині власники готові віддати техніку обласному військомату. Для використання машини з бойовими цілями необхідно обладнати її кулеметом.

Бойова розвідувально-дозорна машина БРДМ-2- основна бойова броньована машина розвідувальних військ радянського виробництва. Колісна, броньована та плаваюча. Її мешканець села Великі Гаї придбав більш як три роки тому в Києві на аукціоні. Техніка була без баштової установки та кулемета, суцільний метабрухт. Відремонтували, зареєстрували і нині використовують для різних потреб. Зокрема, зараз на ній їздять військові обласної ветеранської організації "Тернопіль-пошук", які займається пошуком та перепохованням солдатів воєн різних років.

– Вона зараз в приватній власності, але ми її використовуємо в ти х місцях, куди ми не можемо добратись звичайною технікою, бо ця техніка має бульшу прохідність. Вона і плаває і вона повністю на ходу, в робочому стані, – розповідає заступник голови Тернопільської обласної ветеранської організації "Тернопіль-пошук" Владислав Горішний.

Люди в селі на незвичайний транспорт реагують вже звично. Спочатку військова техніка дивувала, а потім перестали звертати увагу. Розвідувально-дозорна машину за потреби можна озброїти кулеметом, проте це роблять лише на відповідних заводах, яких на Тернопільщині немає. Нині техніка Збройних сил у плачевному стані, відтак власник військової машини готовий безкоштовно віддати відремонтовану і на ходу БРДМ-2 для обласного військомату, розповідає Владислав Горішній. Однак, там кажуть, наразі такої потреби немає. 

– Її треба переобладнувати в бойовий стан з гражданського, і тоді її можна застосовувати в бойвих цілях, які будуть поставлені задачею. В Тернопільській області такої техніки нема, це єдина. Нскільки я знаю, є в Тернопільській області, Київській є декілька штук, в Львівській знаю, що є одна і в Тернопільській області знаю точно, що вона є одна, – каже Владислав Горішний.

Придбати таку техніку, зокрема, в мережі інтернет не складно. На одному з сайтів, детально розписані функції, ціни, можливий обмін на інші авта. Продають головно на Сході та у центрі України. Середня вартість такої техніки від 8 до 30 тисяч доларів.