додому духовність Близько ста людей щодня безкоштовно харчуються в їдальні Тернопільського благодійного фонду “Карітас”

Близько ста людей щодня безкоштовно харчуються в їдальні Тернопільського благодійного фонду “Карітас”

556

За допомогою до "Карітасу" звертаються малозабезпечені, одинокі, інваліди, люди без постійного місця проживання, багатодітні та малозабезпечені сім'ї. Аби покращити умови, при благодійному фонді відремонтували їдальню та облаштували кімнату відпочинку, сьогодні ці приміщення урочисто освятив Митрополит Тернопільсько-Зборівський Владика Василій Семенюк.

В кожного, хто приходить до благодійного фонду "Карітас" своя історія, зазвичай сумна, іноді й трагічна. Для багатьох – це єдина можливість поїсти, погрітися, поспілкуватися та відчути затишок.

Щодня, аби поїсти, до благодійного фонду "Карітас" приходить близько 1000 осіб – малозабезпечені, діти вулиці, одинокі, люди без  постійного місця проживання. Люба Войтович вже більше 20 років готує для потребуючих – працює кухарем у "Карітасі" з першого дня заснування благодійного фонду. Свою роботу жінка любить, тією любов'ю ділиться з усіма, хто приходить до "Карітасу", тому й страви виходять смачні.

Люба Войтович, кухар благодійної їдальні: "Ми годуємо наших потребуючих, одиноких, малозабезпечених, стараємося їм приготувати звичайні наші прості українські обіди: супи, перші, другі страви, салати, різні наші випічки".

Аби покращити умови, благодійну їдальну в "Карітасі" відремонтували, а також облаштували кімнату відпочинку, де потребуючі люди зможуть подивитися телевізор та поспілкуватися. Допомагати іншим, каже директор Тернопільського благодійного фонду "Карітас" отець Андрій Марчук, просто й легко, а щоб навчити людей робити більше добрих вчинків, варто хоча б раз спробувати.

Отець Андрій Марчук, директор Тернопільського благодійного фонду "Карітас": "Хочу сказати словами нашого покровителя Святого Вінкентія. Він так казав: "Щоб зрозуміти бідного, треба самому стати бідним". Що це означає? Це не означає, щоб багатий позбувся тих матеріальних благ, що має. Це означає, якщо він вміє поділитися тим добром, яке посідає – це ознака того, що він переймається станом бідної людини".

Освятив оновлену їдальню та кімнату для відпочинку Митрополит Тернопільсько-Зборівський Владика Василій Семенюк.

Кир Василій Семенюк, Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ: "Ми в кожній особі бачимо Бога, якщо ми робимо певні діла милосердя, ми робимо це ближнім, але це ми робимо і собі. Тому Ісус заохочує всіх нас пам'ятати про вбогих".

Попереду в благодійному фонді "Карітас" планують провести чимало акцій для малозабезпечених людей. Найперше до Дня Святого Миколая.

Отець Андрій Марчук, директор Тернопільського благодійного фонду "Карітас": "Буде проведена ця акція в нас, в благодійному фонді "Карітас" – "Святий Миколай дітям Тернопілля". Цю допомогу зможуть отримати і старенькі люди з проекту "Домашня опіка". Тому запрошуємо наших благодійників спричинитися, хто чим зможе".