додому надзвичайне Близько 60 браконьєрських рибальських сіток вилучили і знищили впродовж останніх чотирьох днів

Близько 60 браконьєрських рибальських сіток вилучили і знищили впродовж останніх чотирьох днів

580

Близько 60 браконьєрських рибальських сіток вилучили і знищили впродовж останніх чотирьох днів працівники Тернопільрибоохорони спільно з представниками громадськості. Нерестова заборона вилову риби стартує 1 квітня, проте люди порушують правила любительської риболовлі і застосовують незаконні знаряддя лову.

– Касперівецьке водосховище – знято 15 сіток з води, в білий день, сітки познімали, рибу випустили у воду, сітки були знищені. Того самого вечора новостворена громада рибалок Гусятинщини зняла 16 сіток із Збруча біля себе. Наступного дня за їх проханням проведений великий рейд по Гусятинському районі, задокументовано 3 порушення грубі, за які відповідальність передбачена мінімум 340 гривень, далі буде встановлювати суд, знято також більше 15 штук сіток. На наступни вечір річка Збруч Мартинківський ГЕС також вийшли на воду спільно з рибаками, знято близько 18 сіток. Риба випушена у воду сітки порізані, подрібнені і знищені, – розповідає начальник відділу охорони водних біоресурсів Тернопільрибоохорони Андрій Об'єщик.

Про браконьєрство просять повідомляти в Тернопільрибоохорону, екологічну інспекцію, товариство мисливців та рибалок. Роль громадськості у цій справі є великою.

– В Гусятині створилася спілка рибаків. Першим кроком вони об'єдналися, зібралися гроші, наскільки мені відомо це 10 тисяч гривень, 22 числа провели зарибнення річки Збруч в трьох місцях, де кинуто 150 тисяч малька коропа. Це вагомий внесок, стараються люди. В нас зараз діє Гусятинська, Тернопільська, Теребовлянська, Хоростківська спілки рибалок. На даних ділянках можна сказати, що браконьєрство частково поборене. Якщо об'єднається так вся Тернопільська область, буде проведена дуже велика робота, – каже Андрій Об'єщик.