додому Головні Близко 400 юнаків із Тернопільщини призвуть цієї весни на строкову військову службу.

Близко 400 юнаків із Тернопільщини призвуть цієї весни на строкову військову службу.

1119

Близько чотирьох сотень юнаків із Тернопільщини призвуть цієї весни на строкову військову службу. Тим, хто повістки ігноруватиме, загрожує штраф та навіть кримінальна відповідальність.

На строкову військову службу призиватимуть придатних за станом здоров’я хлопців, яким до дня відправлення у військову частину виповнилось 20 років. А також старших осіб, які не досягли 27-річного віку та не мають права на звільнення або відстрочку.

– Громадяни призовного віку від 18 до 27 років повинні з’явитися з 1 березня за вимогою військових комісарів до військових комісаріатів по місцю проживання. Але відправка у війська, призов на військові службу, буде здійснюватися з 20 років. З 20 до 27 років, – розповідає т.в.о. військового комісара Тернопільського обласного військового комісаріату Олександр Скумбрій.

Призов буде здійснений у квітні-травні.

– Близько 400 чоловік. На кожен район, місто, припаде до 20 призивників, – каже Олександр Скумбрій.

Призивники, яким надійшла повістка, для проходження комісії повинні з’явитись у пункт та термін, вказаний у ній.Та якщо повістка не надійшла, юнаки все одно зобов’язані прийти у призивну дільницю у десятиденний термін із дня початку призОву.

– В разі неявки їх відповідні списки юнаків на підставі постанови Кабміну передаються в правоохоронні органи щодо надання правової оцінки їхнім діям. Бо в нас люблять казати: мені повістка не прийшла, я нічого не знав, – додає військовий комісар Тернопільського об’єднаного міського військового комісаріату Микола Бойко.

Якщо призовник не з’являється до військкомату без поважної причини, йому загрожує штраф від 5 до 7 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Коли не прийде повторно – від 10 до 15, втретє – йому загрожує кримінальна відповідальність.