додому суспільство Близько 30 людей сьогодні ночували в наметовому містечку на “Євромайдані” в Тернополі

Близько 30 людей сьогодні ночували в наметовому містечку на “Євромайдані” в Тернополі

475

Попри холод, студенти продовжують страйкувати за підписання угоди України про асоціацію з Євросоюзом. Небайдужі тернополяни та підприємці допомогають учасникам акції їжею та усім необхідним. Про побут, правила та настрій в наметовому містечку “Євромайдану” – Руслана Гриньо.

Олександр Пижик разом з іншими тернополянами ночував в наметовому містечку на “Євромайдані” у Тернополі. Атмосфера там була дружньою, учасники акції протесту співали українських пісень, грали на гітарі.

Олександр Пижик, ночував в наметовому містечку на “Євромайдані” в Тернополі: “Ми слідкували за порядком. Робили регулярний обхід по території – по майдану. Дивилися щоб не було ніякого сміття, щоб не було проблем. Жодного інциденту, жодних претензій до нас не було. Так трошки було шумно і я вдячний тим людям, які тут недалеко живуть, що вони до нас поставилися з розумінням. Бо гітара, хоч і не голосно, але все таки грала, вони напевно чули. Хоча я надіюся, що їм також сподобалося”.

Наметове містечко в Тернополі має свій штаб – в Тернопільському драмтеатрі. Там записують волонтерів, а також людей, які їдуть на “Євромайдан” в Київ. В штаб небайдужі тернополяни приносять їжу, є медики, які готові допомогати в разі необхідності. Тернополян на “Євромайдані” пригощають теплим чаєм.

Марія, готує на “Євромайдані” в Тернополі чай: “Сьогодні поки наварили – 30 літрів. А вчора десь наварили – 120. Заварюємо заварку, додаємо лимон, цукор”.

Галина, учасниця “Євромайдану” в Тернополі: “Дуже смачний чай. Дай Боже здоров’ячка людям, які готують такий чай, бо крім чаю дають ще лимон. Зараз на вулиці холодно, а лимон це вітамін С, дуже добрий для імунної системи”.

Дрова на “Євромайдан” в Тернополі постачає міське управління парків та підприємці. Їх має вистачити на 2-3 дні.

Віталій, учасник “Євромайдану” в Тернополі: “Світ не без добрих людей, нам допомогають. Дрова нам допоможуть зігрітися. Також є чай, їжа, все що потрібне, щоб ми відстояли свою позицію. Я тут допомогаю на розпалі бочок і підтримую багаття”.

В наметовому містечку на “Євромайдані” діють чіткі правила.

Степан Семенів, обозний наметового містечка на “Євромайдані” в Тернополі: “Не можна вживати алкоголь, це основне правило тут на території табору. Курити ми не забороняюємо людям, це все таки вибір кожного. А алкоголь – це принципово. Чи порушував хтось ці правила? Було таке, що приходили п’яні люди. Вони тут не розпивали, але підходили, ми їх просили йти звідси і вони чемно відходили”.

Сьогодні чимало тернополян знову залишаться ночувати в наметовому містечку на “Євромайдані”. Холоду молодь не боїться.

Віталій Стамер, учасник “Євромайдану” в Тернополі: “Ні не боюся, вчора була погана погода, сьогодні краща, тому сьогодні має бути більше людей. Загалом не має бути ніяких перешкод щоб допомогти власній країні”.