додому здоров'я Близько 150 людей у перші дні 2013 року звернулись у травмпункт Тернопільської...

Близько 150 людей у перші дні 2013 року звернулись у травмпункт Тернопільської комунальної лікарні швидкої допомоги

490

Близько півтори сотні людей у перші дні нового року вже звернулись у травмпункт Тернопільської комунальної лікарні швидкої допомоги. Люди падають на слизьких дорогах. Також пацієнтами травмпункту нерідко стають нетверезі. З обмороженнями пальців рук і ніг за три дні цього року звернулось п'ятеро людей.

У ніч з 31 грудня на 1 січня у травмпункт зверталися переважно люди напідпитку. І їх травми нічого спільного зі слизькими дорогами не мали. Це були, в основному, постраждалі у бійках.

– Були і побоїща, були і непорозуміння. Як в нас кажуть, ми спочатку напиваємся, а потім б'єм один одному в лице. були і падіння, були і ті речі, які зв'язані з серйозними травмами. До нас попав і приходилось допомагати лікарю з стаціонару, попав пацієнт, який спішив після зустрічі Нового року, спішив до Львова. Не втримався, стрибаючи у вагон останній, попав під колеса потяга і прийшлось відтинати ногу, – розповідає лікар-травматолог травмпункту Тернопільської комунальної лікарні швидкої допомоги Володимир Мацюк.

Дуже часто люди травмувались і на слизьких дорогах, переважно на тротуарах і прибудинкових територіях.

– В переважній більшості переломи в типовому місці, тобто коли людина падає, утримуючись на руку, чи впираючись на руку, чи впираючись на лікоть. В переважній більшості, типове місце це є нижня третина передпліччя. Друга частина із цих людей – це ті, що підвертають ноги і втаких випадках ідуть або переломи, або пошкодження зв'язок, переломи складніші – зразу відправляємо в стаціонар, – каже Володимир Мацюк.

Тим часом, синоптики принаймні кілька найближчих днів покращення погоди не обіцяють. Мінусові температури вночі і плюсові вдень визначатимуть дорожню ситуацію в області. 4 і 5 січня на Тернопільщині прогнозують мокрий сніг та дощ, на дорогах – ожеледиця, видимість під час опадів буде обмежена – 500-1000 метрів, тому водіям потрібно бути дуже уважними.

Найближчих два дні синоптики прогнозують і сильні пориви вітру – 20-22 метри за секунду. Ще 7 січня синоптики прогнозують невеликий сніг, а вже з 8 опади припиняться і температура повітря поступово буде знижуватись.