Головна здоров'я Благодійний марафон відбудеться у Тернополі 18 вересня

Благодійний марафон відбудеться у Тернополі 18 вересня

365

tRTnKJAEAxgБлагодійний марафон відбудеться у Тернополі 18 вересня. Його метою є збір коштів на купівлю електроенцефалографа з відеомоніторингом для безкоштовного обстеження дітей хворих на епілепсію.

18 вересня о 18-й годині у Тернополі відбудеться “Благодійний марафон – 2015”. На кошти зібрані під час забігу волонтери придбають електроенцефалограф в обласну дитячу клінічну лікарню, аби діти хворі на епілепсію могли проходити безкоштовне обстеження.

– Я чесно радий з того, що ми маємо таку просту, зрозумілу для себе співпрацю для такої дуже хорошої мети. Вважаю, що біг дуже добре підходить для цієї цілі, бо біг дуже демократичний, він відкритий, він простий, він доступний. І він, напевне, дає найбільшу змогу людям дуже просто залучитись. Тому що якщо, наприклад, це велопробіг, то існують різні технічні перешкоди, потрібно, щоб велосипед був, щоб він був справний і так далі, – розповідає  директор департаменту у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Тернопільської облдержадміністрації Віктор Мацикур.

Благодійний марафон – це марафон добрих справ, кажуть організатори. І просять долучитися усіх небайдужих до забігу.

– У світі дедалі частіше і дедалі популярнішими стають благодійні забіги заради хорошої мети. Благодійний марафон, який відбудеться 18 вересня – це захід, щоб достукатися до людей. Донести хорошу мету, хорошу ціль і дати усвідомлення того, що до спільної мети ми можемо не просто йти, ми можемо бігти, і бігти усі разом великою командою, – говорить організатор проекту Ната Бенч.

У Тернополі марафон проводиться вдруге. На першому етапі забігу, який відбувся у травні цього року, зібрали 33 тисячі 121 гривню. Та, щоб купити дане медичне обладнання цього мало, на електроенцефалограф потрібно 150 тисяч гривень. Волонтери спільними зусиллями уже зібрали близько 100 тисяч гривень, проте цих грошей все ж не достатньо.

– До марафону підключилося багато громадських діячів з різних регіонів, зокрема це були з Чернівців, Коломиї, Хмельницького та Києва. І спільними зусиллями разом ми зібрали ще майже 70 тисяч. Зараз сума практично 100 тис. зібрана на сьогоднішній день. Тому за другий проект марафону ми плануємо зібрати ще 1/3 грошей і таким чином закрити проект, – каже організатор проекту Вікторія Фаріон.

Такого медичного обладнання у лікарнях міста немає, а якщо й є, то несправне. Натомість хворих дітей близько тисячі по всій області. Обстеження хворі на епілепсію діти проходитимуть безкоштовно.

Розпочнеться марафон у центрі біля “Файного міста”, там само й закінчиться. Учасники подолають дистанцію у півтора кілометра. На час пробігу центральні вулиці міста будуть перекриті на 15 хвилин.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here