додому здоров'я Благодійні внески у лікарнях – через термінал

Благодійні внески у лікарнях – через термінал

696

vlcsnap-2014-11-03-18h07m57s236У лікувальних закладах Тернополя встановили термінали самообслуговування – таке рішення прийняли на засіданні виконавчого комітету міськради. Сергій Надал пояснює: щоб уникнути зловживань, усі благодійні пожертви в медзакладах будуть оплачувати одразу на спеціальний рахунок через термінал.

7 терміналів встановили в тернопільських лікарнях. Відтепер жодних готівкових зборів в лікувальних закладах не проводитимуть. Якщо пацієнт захоче внести добровільні пожертви – він зможе це зробити через термінал самообслуговування. Гроші потраплятимуть одразу на рахунок у банку.

– Дуже було багато нарікань від тернополян, що прийшовши в лікарню від них вимагали благодійні внески. Ми знаємо про ті банки з грошима чи коробки, куди збирали благодійні внески. Для того, щоб це питання впорядкувати, щоб не було вимагань, зняти питання про те, що лікарі, ці кошти привласнюють собі, прийнято рішення зробити це таким чином, як це робиться в цивілізованій Європі. Будь-яка благодійна допомога може поступати виключно на розрахунковий рахунок. Оскільки людині буде незручно бігти в банк, було прийнято рішення встановити термінал в кожній лікарні, – розповів міський голова Тернополя Сергій Надал.

– Керівництвом міста було доведено до нас завдання, щоб виключити хід грошей в лікувальні установи, тобто від сьогоднішнього дня Ви не побачите в будь-якому відділі, щоб хтось десь комусь за якусь послугу пропонував готівкою гроші. Пацієнт, який готовий внести, йде з таким папірцем, так званим чеком, який зареєструють, що дійсно такий-то пацієнт зробив пожертву. Тобто, від сьогодні ми категорично забороняємо, щоб ходили гроші, – каже головний лікар Тернопільської лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайківський.


Тернополяни зможуть контролювати на що ці гроші витрачаються, каже міський голова.

– Процес буде контролюватися відкрито. Є благодійний фонд, щомісяця буде звіт скільки грошей поступило в яку лікарню і на що ці ігроші витрачені. Це буде публічно на сайті охорони здоров’я, це буде відомо в кожній лікарні, міська рада це опубліковуватиме і на своєму сайті, – каже Сергій Надал.

Благодійні внески для лікарень – добровільні, наголошує головний лікар Ярослав Чайківський. Всього в Тернополі встановлять 20 терміналів. У всіх лікарнях міста вони з’являться до кінця цього року.