додому Новини Біткоїн – це фінансова “бульбашка”, вигідний актив чи грошовий сурогат?

Біткоїн – це фінансова “бульбашка”, вигідний актив чи грошовий сурогат?

752

Біткоїн – це фінансова “бульбашка”, вигідний актив чи грошовий сурогат? Думки людей, які обговорюють його показники і загалом перспективи біткоїна, розділилися. Одні вважають, що народжується світова валюта майбутнього. Інші впевнені, що швидке зростання вартості біткоїна – ознака фінансової піраміди, яка скоро впаде. Тим часом в Україні на державному рівні розгорнулась ще й дискусія про статус віртуальної валюти. 

 

Криптовалюта- це новий вид активів, який відрізняється від звичайних для нас грошей. Наприклад: ви володієте валютою безпосередньо, то тепер для зберігання коштів уже непотрібний банк чи якийсь дозвільний орган.

 

– Емісія криптовалют відбувається не на державному рівні, а безпосередньо самими користувачами. І можу сказати це наступний етап розвитку грошових кредитних і фінансових відносин.

Bitcoin — це, власне, перша і найвідоміша з безлічі інших віртуальних валют. Головна її перевага — неможливість підробки, позаяк одна «монета» — це набір даних, ретельно захищений від злому і копіювання за допомогою різних  шифрувальних методів захисту. Тому біткоін називають криптовалютою. Головна ідея біткоіна — створення валюти, яка працюватиме прозоро, вільно поширюватиметься і не знеціниться. На відміну від звичних грошових одиниць, нині жодна держава не може контролювати, додатково «надрукувати» або знецінити біткоіни.

 

Національний банк України досі чітко не визначився, що ж робити з криптовалютами. Очевидно, що законодавство України та влада відстають від викликів часу. Хоча НБУ та Державна фіскальна служба заявляли про незаконність криптовалют, це не відлякує наших співвітчизників від їх використання.