додому благоустрій Більшість дворів, а також доріг Тернополя прибрані належним чином, кажуть комунальники

Більшість дворів, а також доріг Тернополя прибрані належним чином, кажуть комунальники

538

Тернопіль поступово оговтується від наслідків снігопадів. Більшість дворів, а також доріг міста прибрані належним чином, кажуть комунальники. Тепер вони беруться за вивіз снігу, що накопичився в окремих ділянках Тернополя. Не до кінця вирішена проблема доїзду сміттєвозів до контейнерів з побутовими відходами – залишаються такі, звідки вивезти сміття досі не зуміли. Щодо автошляхів Тернопільщини, частина із них нині також залишається не прогорнутими і можливість проїзду тудою критична.

До прибирання міста від снігу тернопільські комунальники беруться щоночі,  тоді – менше транспорту, а відтак легше маневрувати очисній техніці. Вдень більшу увагу приділяють прибиранню дворів і тротуарів міста.

– Люди виходять, дякують, кажуть да, дійсно, треба, одні. Другі кажуть – що ви там чистите біля магазинів, годите крутеликам, а нам в дворах не чистите. Питаю людину, де твій двір? – не хоче балакати і йде. Чому я так говорю, тому що практично всі двори об'їхали всі. Із ста відсотків дворів зараз 95% дворів почищені. Не вивезений сніг, а почищені. Проблеми вийти з будинку, проблема там що щось купити, немає такої, – розповідає заступник начальника управління ЖКГ Тернопільської міськради Олег Соколовський.

Практично вирішена і проблема доїзду сміттєвозів до контейнерів з побутовими відходами, каже Олег Соколовський, хоча й визнає – окремі випадки, де досі сміття ще не вдалося забрати, таки є. Власникам помешкань у приватних секторах нагадують – прибудинкові території вони повинні прибирати самі. Тим часом комунальники взялися за вивезення снігу, що накопичився в місті.

– Прогноз невтішний, нам обіцяють знову випадіння снігу і все може бути, що це може бути знову та кількість, яку ми не спроможні будемо складувати ні на дорогах ні на зелених зонах. На даний час вже є та критична кількість снігу, яка вже не піддається складуванню і сніг повинен бути вивезений, – каже Олег Соколовський.

Із театрального майдану та вулиці Сагайдачного сніг уже вивезли. Взялися вивозити розгорнутий сніг і з боків доріг, там, де він суттєво звузив проїжджу частину.

– Сьогодні ми розчистили вузьку Руську частину, вчора і сьогодні. Розчистили стоянку таксі біля Космоса, на вулиці Руській і почали повністю вже до Гоголя вулицю Острозького. Потім ідемо Гоголя, Пирогова, потім ідемо Богдана Хмельницького і двохарочний міст, от приблизно такий напрямок зараз визначений, – розказує Олег Соколовський.

На решті доріг сніг підрізали що розширило проїзну частину і частково розвантажило рух. Також до одинадцятої години комунальникам міста врешті вдалося рзчистити виїзд із об'їзної Тернополя в бік Глибочка. До цього транспорт, серед якого і важковаговий, вимушений був їхати через місто, що спричиняло тривалі затори. Рух там відновлено, заторів у Тернополі справді поменшало, втім за повідомленням ДАІ, на вулицях Протасевича, Текстильній, Микулинецькій та Степна Будного проїзд досі проблематичний. Щодо автошляхів області – нині вдалося відкрити проїзди Тернопіль-Ланівці і на Почаїв. Задовільні проїзди дорогами Острів-Кременець-Радовилів та на Хмельницький. Перебої із рухом транспорту знову виникли в напрямку Тернопіль-Бучач-Івано-Франківськ. Досі не ліквідовані проблеми з проїздом дорогою Кременець-Біла Церква. Єпроблеми і з дорогами місцевого значення. Сьогодні, до десятої години не було доїзду до ста сімдесяти населених пунктів області. Дороги до них продовжують розчищати. Повноцінно завершити організацію проїзду до всіх населених пунктів Тернопільщини планують завершити до суботи, 22 грудня включно, повідомили в управлінні з питань надзвичайних ситуацій облдержадміністрації.