Головна Новини Більше півтори сотні кілограмів риби сьогодні запустили у Тернопільський став

Більше півтори сотні кілограмів риби сьогодні запустили у Тернопільський став

1115

vlcsnap-2015-06-23-18h12m48s12Більше півтори сотні кілограмів риби сьогодні вранці запустили у Тернопільський став. Всього ж у водойму вкинули 6 тонн риби, це білий амур, короп та товстолоб. Тепер, аби риба змогла розмножитись та вирости, її потрібно охороняти. У Тернополі вже знайшлися охочі нищити рибу. Активісти кажуть, будуть і надалі контролювати, аби тернопільські рибалки “маломірки” не ловили.

Тернопільський став зарибили за рекомендацією екологів, аби зберегти його екосистему, омолодити рибу та природнім способом подолати цвітіння водойми. Закупили рибу в одному із фермерських господарств Тернопільщини, яке виграло тендер. Однорічних білого амура, товстолоба і коропа вкинули у став 6 тонн. Рибалки з досвідом кажуть: зариблення озера було необхідним. Вже незадовго тернополяни відчують результат.

– Тут в нас в тернопільському озері мала кількість цього виду риби: карпа і амура. Тому треба дозариблювати, бо вже декілька років стаємо тут рибачити і виходить таке, що жодної покльовки і не дочекалися, – розповідає рибалка Володимир Дахим.

Рибалки кажуть, такого зариблення Тернопільського ставу не пригадують. Шість років тому спроба була, але результат зовсім не такий як зараз, зауважують активісти. Проте рибу треба берегти. Гомадські активісти і рибалки разом стежать, аби несумлінні тернополяни не виловлювали її.

– Вчора ввечері був проведений рейд і виявлено з десяток людей, які цю маленьку рибу привласнювали. Риба випущена у воду, проведена роз’яснювальна робота перший раз, а в наступні рази усе буде документуватися і будуть люди обіжатися, бо за одну рибину треба буде викласти половину пенсії. Зазвичай були виявлені пенсіонери, – розповів директор громадської організації «Протидія корупції та моніторинг екології «Скеля» Андрій Об’єщик.

За правилами не можна ловити коропа, який має довжину менше 25 сантиметрів, товстолоба і амура – до 40 сантиметрів. Хвіст не враховується, а лише тіло рибини. Активісти кажуть, риба швидко піде в ріст, але ловити її не варто, треба дати їй можливість розмножитися. Закликають у найближчі п’ять років, якщо вам потраплять ці рибини, їх відпускати.

– Навіть цей кілограмовий короп, то його неправильно брати. Це елітна порода. Її треба виростити, вона має віднереститися, щоб дала потомство, а вже тоді насолоджуватися гарною рибалкою і трофейною рибою. Якщо короп буде мати більше 25 сантиметрів, то ніби можна його брати, але що ж там брати. Це ж порода, а не звичайний короп чи карась, якого тут достатньо. Його треба розвести: зловив, поцілував і відпустив, – говорить Андрій Об’єщик.

Коментарі

1 коментар

  1. Для чого ви це все зробили? Зробили з пенсіонерів ворогів народу. Якщо ви дали попередження на перший раз, то для чого це все було фільмувати. Я сьогодні випадково переглядаючи новини на фотографії, як останього тернопільського шахрая, зустрічаю свого батька. Який в руках тримає невеликого лина. Він дуже багато років ходить на рибалку і НІКОЛИ додому не приносив маленької риби, завжди випускав. Якщо ви знайшли у нього 23см лина, то дайте попередження, що можна 25см. Для чого так ” прославляти” на все місто. А цей так званий пенсіонер все життя пропрацював на державу. Доречі сумлінно!!! А ще цей пенсіонер зараз лежить у дома з високим тиском і не може зрозуміти коли він став шахраєм. То ви даєте медалі, як кращому рибалці (чесному), а тепер зробили бомжа. А скільки часу і здоров’я він віддав місту. Перше попередження в житті з позором! Молодці!!!!!!!!!!!!!!! Я не можу пишатися ні рідним містом, ні тим що ви робите.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here