додому суспільство Більше кілометра браконьєрських риболовних сіток цієї ночі вилучили на Тернопільщині

Більше кілометра браконьєрських риболовних сіток цієї ночі вилучили на Тернопільщині

352

Сьогодні розпочався нерест та стартувала заборона на вилов риби. Рибалити дозволено лише в спеціально відведених місцях на одну вудочку та з одним гачком і спінінгом. Працівники «Тернопільрибоохорони» провели черговий рейд. Під час одного з виїздів в природоохоронний заповідник Дністровський каньйон в Касперівцях знайшли і знешкодили заборонені засоби лову, зокрема близько 15 сіток. 

Заборона на вилов риби через нерест вступила в дію. Відтепер можна ловити рибу на одну вудочку з одним гачком або спінінгом та в спеціально відведених місцях, перелік яких можна знайти на сайті «Тернопільрибоохорони».

– Зараз з 1 числа діє нерестова заборона. Ми цього року вперше ввели річку Збруч дозволили в межах населенного пункту рибалити. Ми вважаємо, що де будуть рибаки, там не буде браконьєрів. Також річка Дністер, Серет, багато повідкривали водойм. Я думаю, що результат буде дієвий, бо де будуть рибалки, там не буде браконьєра.

Браконьєри на нерест не зважають і використовують заборонені засоби лову, зокрема сітки.

– Цієї ночі проведений рейд по вилучено браконьєрських знарядь лову. Знято близько 15 сіток, дожиною по 100 метрів кожна. Це можна сказати більше кілометра сіток. Сітки саморобні, виготовлені селянами. Риби було не багато, але оскільки це природоохоронний фонд, то в кожній сітці було близько 5 тисяч збитку, – розповідає начальник відділу охорони водних біоресурсів в Тернопільській областіАндрій Об'єщик.

Штраф за риболовлю в заборонених місцях на одну вудочку чи спінінг складатиме від 30 до 170 гривень. За використання незаконних знарядь лову передбачений штраф від 340 до 680 гривень, заплатити треба буде й за кожну рибу, зловлену чи то вудочкою чи сіткою під час нересту.

Знімальна група TV-4 працює в рейді з працівниками «Тернопільрибоохорони», усі подробиці дивіться впродовж тижня у «Провінційних вістях».