додому благоустрій Більше як півсотні нових світлодіодних світлофорів встановлять на вулицях Тернополя

Більше як півсотні нових світлодіодних світлофорів встановлять на вулицях Тернополя

515

Більше, як півсотні нових світлодіодних світлофорів встановлять на тернопільських вулицях. Поряд з практичними ідеями чиновники спробують реалізувати і креативні. Ними поділились тернопільські студенти. Кращих – вже відзначили.

Старі і непридатні – на нові, світлодіодні. У Тернополі замінять 54 світлофори, які вже відслужили своє. А згодом їх усіх контролюватиме єдиний диспетчерський пункт. Та що там світлофори. Тернопільські студенти засипають чиновників креативнішими ідеями на користь міста. Чотирьох кращих авторів відзначили і дали місяць на опрацювання проектів в робочих групах, аби визначити, що і де можна реалізувати.

– Зацікавило – це освітлення пішохідних переходів, їх краща візуалізація, це реалізація проекту по встановленню QR-кодів на всіх визначних місцях Тернополя. Наступний проект – це створення в Тернополі "Музею щастя", так званого відпочинкового комплексу, – розповідає міський голова Тернополя Сергій Надал.

Тернопіль – відкрите місто. На підтвердження цього молодь пропонує створити мобільний додаток, який дозволить просто з мобільного телефону користуватись загальною електронною картою міста з проблемними ділянками і доповнювати її.

– Тобто кожен користувач може зайти через інтернет, зареєструватись і по-бажанню навіть з мобільного зробити фотографію аварійної ділянки, переслати, і вона автоматично попаде на електронну карту міста і до виконавця, хто зобов'язаний зробити ремонт.  І люди, які дали інформацію, мають можливість перевірити, наскільки швидко ця проблема ліквідована, – каже Сергій Надал.

Конкурс «Зроби своє місто кращим» вже втретє організував Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка спільно з громадською ініціативою «Громада і місто». Проте чим більше світлих студентських голів думає, як зробити Тернопіль кращим, тим швидше наше місто стане європейським, тому до нього планують залучати студентів усіх вишів міста.