додому здоров'я Більше двох тисяч людей захворіло на ГРВІ на Тернопільщині за минулий тиждень

Більше двох тисяч людей захворіло на ГРВІ на Тернопільщині за минулий тиждень

601

Більше двох тисяч людей захворіло на гострі респіраторні вірусні інфекції на Тернопільщині за минулий тиждень. Це майже стільки ж, як у попередній. Епідемічний поріг при цьому ще не перевищила жодна область України. Проте ріст захворюваності ще попереду, кажуть медики. І радять вакцинуватись.

Вакцинація проти грипу в нашій області цьогоріч почалась пізніше, ніж зазвичай. Проте вакцина в Україні вже є. Поки кількість людей, які щепились від грипу на Тернопільщині невелика, кажуть в обласній санепідемстанції. Всього 190 осіб. І лише у п'яти районах області. Торік таких було 12 тисяч людей. Усім, хто хоче вакцинуватись, медики радять проконсультуватись з лікарем і замовити в аптеці вакцину.

– Вакцина з аптечної мережі в умовах холодового ланцюга, тобто при температурі +2 – +8 градусів, повинна бути доставлена в кабінет профщеплень. Кабінети є при лікувальних закладах і відповідно щеплення щоб проводили медики. Ті, які вміють це робити, щоб потім не було реакцій і ускладнень, – розповіла завідувач епідвідділу тернопільської обласної СЕС Марія Павельєва.

Вакцинуватись варто вже тепер, бо ріст захворюваності медики прогнозують на кінець листопада. Поки ж до епідемічного порогу в області ще далеко.

– За минулий, 44 тиждень, тобто з 29 жовтня по 5 листопада цього року, зареєстровано 2079 хворих на ГРВІ. Показник захворюваності на 10 тисяч складає 19,4 при епідемічному порозі 28,6, – каже Марія Павельєва

Більше половини хворих – діти, в тому числі й школярі, які після осінніх канікул саме повернулись до навчання. Тому батькам варто особливо уважно подбати про їх здоров'я.