додому надзвичайне Більше двох десятків пожеж гасили 10 березня рятувальники Тернопільщини

Більше двох десятків пожеж гасили 10 березня рятувальники Тернопільщини

462

vlcsnap-2015-03-11-16h46m26s218Готель у Бережанах, житлові та господарські будівлі і гектари сухої трави. Більше двох десятків пожеж гасили напередодні рятувальники Тернопільщини. Загорання будівель трапляється нерідко, проте відколи потепліло випадків спалювання сухої трави, листя та інших рослинних залишків щодня – з десяток, а то й більше, кажуть в управлінні Державної служби з надзвичайних ситуацій в області і закликають усіх не робити цього.

Пожежа у Бережанах, яку гасили напередодні рятувальники, одна з найбільших за останній час. На вулиці Шевченка у райцентрі горів готель з магазином та кафе у приміщенні. Повідомлення про пожежу диспетчери Управління Держслужби з надзвичайних ситуацій в області отримали близько 17-ї години, повідомляють рятувальники. Вогонь гасили 4 пожежних машини.

За словами рятувальників ліквідувати пожежу вдалось лише за дві години. За цей час вогонь знищив покрівлю, мансардні приміщення, дерев’яне перекриття та приміщення другого поверху, йдеться на сайті Управління, перший поверх магазину та дві суміжних будівлі вдалось врятувати. Причину виникнення пожежі та збитки встановлюють.

Одне з відділень Бережанського гарнізону в час, коли почалась пожежа, саме гасило суху траву за кілька кілометрів від місця події. Такі випадки відколи потепліло стаються щодня, і їх не менше десятка, кажуть рятувальники. Тільки за минулу добу їм довелось гасити 15 таких пожеж. Нерідко вони виникають через необережне поводження з вогнем. Суха трава на відкритій території спалахує миттєво, невдовзі горять вже гектари території, які перекидаються на лісопосадки чи житловий сектор.


– Горіння сухої трави може викликати ряд незручностей. Так у Тернополі на вихідних спостерігалась велика кількість попелу в повітрі, що викликало занепокоєння в мешканців. Управління ДСНС в області звертається до мешканців Тернопілля з проханням припинити практику спалювання сухої трави, адже це може призвести до непоправних наслідків. Крім того, затрачаються великі матеріальні і людські ресурси, – розповів начальник відділу інформації та комунікацій з громадськістю Управління ДСНС України в Тернопільській області Сергій Данілін.

Крім загорань сухої трави за минулу добу пожежники Тернопільщини гасили і сім пожеж в житловому секторі та на об’єктах господарювання.