додому надзвичайне Більше 65-ти автівок, в яких знаходились близько 170-ти людей визволили із снігових...

Більше 65-ти автівок, в яких знаходились близько 170-ти людей визволили із снігових заметів рятувальники Тернопільщини за минулу добу

619

Більше 65 автівок, в яких знаходились близько 170 людей визволили із снігових заметів рятувальники Тернопільщини за минулу добу. Усі відповідальні служби області працюють цілодобово. Це дозволило вчасно надати допомогу трьом вагітним в Козівському, Шумському та Чортківському районах, які через заметілі не могли потрапити до лікарень. Жінки народили здорових дітей і самі почуваються добре.

Через снігові замети автомобіль швидкої, що поспішав до вагітної Іванни Король в село Денисів Козівського району, застряг у снігу. У жінки почалися пологи, рятувальники допомогли медикам добратися у Денисів.

Василь Король, батько новонародженої дитини: "Зловив її живіт, ми почали дзвонити за машиною, щоб в лікарню завезти, ніхто не согласився їхати машиною, тоді подзвонили на скору, скора виїхала, але забуксувала, потім приїхала сільська дохторка, потім поїхали ще по одну, вони приймали роди. Потім приїхали мнсники і так врятували жінку і дитину мені".

Андрій Гетьман, начальник Служби цивільного захисту в Козівському районі: "Особовий склад чергового караулу на руках перенесли жінку та дитину новонароджену до автомобіля пожежного та направилися до карети швидкої допомоги. Біля карети швидкої допомоги жінку з дитиною перенесли в швидку, а далі в супроводі пожежного авто доставили в центральну Козівську районну лікарню".

Іванна Король, через снігові замети народжувала вдома: "Дорогу дуже тяжко розчищали, мене витягували як тільки могли, на всі свої сили. Переносили хлопці мнсники мене на руках. Я дуже дякую тим хлопцям, бо кажу, якби не вони я б ніяк не доїхала".

Лариса Стефанів, завідувач акушерсько-гінекологічного відділення Козівської районної лікарні: "Ми дуже важко туди добиралися, я їхала також в тій бригаді, важко було добратися. Загальними зусиллями побороли сніг, добралися до того села надали допомогу, яка була необхідна. Там працювала акушерка і фельдшер села, які дуже кваліфіковано спрацювали в даному випадку. Завдяки такій злагодженій роботі маємо здорову маму і здорову дитину".

Іванна Король з Денисова народила здорову дівчинку, яку планують назвати Анею. Впродовж останніх трьох діб на Тернопільщині було ще схожих два випадки, кажуть в Територіальному управлінні МНС в Тернопільській області. Вагітних з Шумського та Чортківського районів за допомогою спеціальної техніки рятувальники доставляли до лікарень. Визволяли із снігових заметів і двох двомісячних дітей поблизу села Жабиння Зборівського району. У малюків були шлункові розлади та висока температура.

Галина Нагайло, мешканка села Помиряни Золочівського району Львівської області: "Педіатра постійного немає на місці, то маленькі діти жартувати не годен. А хто знав, яка буде погода далі. Ми швидкою виїхали через Зборів на Золочів. Коло Жабиня застрягли вже виїхати не могли, відкидали, відкидали сніг, так і не виїхали".

На допомогу пані Галині з двома маленькими дітьми  направили черговий караул районного підрозділу МНС. Через засніжену дорогу на автомобілі потрапити до місця, де перебувала карета швидкої допомоги, було неможливо.

Олег Дубина, начальних Служби цивільного захисту в Зборівському районі: "Було прийнято рішення, що половину караулу було залишено на розкидання снігу від пожежної машини, а двоє чоловік пішло до карети швидкої, де обкутавши двомісячних дітей одіялами, ми їх доставили до пожежної машини".

Далі  дітей доставили в  Зборівську центральну районну лікарню, їх життю нічого не загрожує, кажуть медики.