додому благоустрій Більше 4 тис. пунктів обігріву працюють в Україні

Більше 4 тис. пунктів обігріву працюють в Україні

422

Цього року у Тернополі від переохолодження вже загинула людина, двоє потрапили до лікарень. Через похолодання та негоду в Україні розгорнули більше 4 тисяч пунктів обігріву. Мобільний пунк є і в Тернополі, в парку імені Тараса Шевченка. Стаціонарні ж пункти обігріву працюють у лікарнях області.

Через похолодання в Україні за ініціативи Державної служби з надзвичайних ситуацій відкрили пункти обігріву, де люди можуть не лише поїсти та погрітися, а й отримати першу медичну допомогу.

Ігор Павук, начальник Тернопільського міського відділу управління ДСНС в Тернопільсьській області: "На базі пересувного мобільного пункту організовано харчування для осіб, які не мають постійного місця проживання, та знедолених. За допомогою благодійної організації "Карітас" та управління соціального захисту Тернопільської міської ради може бути надана допомога, надано харчування, гарячий чай, канапки, а також інші продукти харчування".

Звертаються за допомогою в мобільний пункт обігріву різні люди, каже патронажна сестра Товариства Червоного Хреста, але, в основному, без постійного місця проживання.

Ірина Курило, патронажна медсестра Товариства Червоного Хреста: "Такі люди вони не мають що їсти, хто що там де дасть, той вони їдять чи вип'ють, а вип'ють – то вже де-небудь присів, тай замерз. До нас не звертаються люди, які забезпечені,  які не мають що їсти, що пити".

Тамара Малахова, патронажна медсестра Товариства Червоного Хреста: "На даний момент ще ніхто до нас не звертався за допомогою, але при такій погоді, при такій температурі звичайно першу допомогу ми можемо надати. Це обігрів, те що потрібно в першу чергу для людини, тут і бутерброди є, гарячий чай, є медикаменти, ті що потрібні".

Ігор Павук, начальник Тернопільського міського відділу управління ДСНС в Тернопільсьській області: "В нас з початку року від переохолодження доставили в лікувальні заклади двоє осіб, яким надала медична допомога. І одна особа загинула від переохолодження, це по вулиці Київській, 28 січня".

Обмороження потребують тривалого лікування та чималих грошей. Не рідко воно грозить і ускладненнями, тому варто прислухатися до поради медиків: тепло одягатися, не носити тісного взуття, не зловживати алкоголем, а при сильних морозах без потреби не виходити на вулицю. Найперше це стосується дітей, літніх людей та вагітних. Пункти обігріву на Тернопільщині будуть працювати поки не спадуть морози.