додому Новини Більше 2, 5 млрд. гривень податків і зборів направили до держбюджету з...

Більше 2, 5 млрд. гривень податків і зборів направили до держбюджету з Тернопільщини за 2014 рік

362

groshiБільше 2,5 мільярдів гривень податків і зборів направили до державного бюджету з Тернопільщини за 2014 рік. Державна фіскальна служба в області підбила підсумки роботи. Податківці кажуть, хоч пережили у минулому році реорганізацію структури, але попри усі труднощі, складну ситуацію в країні і в державний, і в місцеві бюджети грошей надійшло більше, а ніж у 2013 році.

На 6,5%  більше, ніж у 2013, у минулому році надійшло грошей до державного бюджету. На 7,5% поповнилися і місцеві бюджети на Тернопільщині.

– Платники Тернопільщини забезпечили надходження до бюджетів усіх рівнів. Декларуємо те, що ми перевиконали плани виконання. За це щиро перед ними треба зняти капелюх, якби я його носив. Ми їм вдячні за це, – розповів начальник ГУ ДФС у Тернопільській області Ігор Комендат.

На півтори сотні перевірок менше провели податківці у 2014 році. Всього їх було близько 700. Майже 20 кримінальних проваджень направили в прокуратуру працівники податкової міліції. Начальник Фіскальної служби у Тернопільській області зауважив: побільшало роботодавців, які легалізували своїх працівників.

– Ми знаємо, що багато людей є не оформленими, що зарплата показується на меншому рівні, ніж вона є фактична. У 2014 році виявлено 883 необлікованих найманих працівники. В результаті проведених заходів до органів прокуратури передано 34 справи і 29 справ до інспекції праці, – каже Ігор Комендат.


Майже півмільярда гривень до державного бюджету направила і Тернопільська митниця. Загальний товарообіг у 2014 році склав 645 мільйонів доларів. Партнерами Тернопільщини у минулому році стало 60 країн.

– Найбільше відстежується торгівля все таки активізація з Європейським союзом. З Російською федерацією чи країнами СНД ми відслідковуємо спад десь на 12%. Що стосується саме експорту товарів, то за вартістю здебільшого здійснюється до країн Європи, а найбільше – це Польща, 60,9%, – говорить начальник Тернопільської митниці ДФС Володимир Марцинюк.

Кінець 2014 року приніс українцям багато змін у податковому законодавстві: зменшення видів податку з до, продовжено військовий збір, змінено податок на нерухомість на інші.