додому спорт Більше 100 спортсменів з України змагалися у турнірі з вільної боротьби пам’яті...

Більше 100 спортсменів з України змагалися у турнірі з вільної боротьби пам’яті тренера Богдана Сцібайла

549

Більше сотні спортсменів з різних куточків України змагалися минулими вихідними за звання кращого у турнірі з вільної боротьби пам'яті тренера Богдана Сцібайла – людини, яка виховала чемпіонів України, майстрів спорту, кандидатів. Як кажуть вихованці, Богдан Сцібайло ще міг зробити багато у спортивному житті не лише Тернопільщини, а й України, проте у 1991 році його життя трагічно обірвалося. Телеканал TV-4 – інформаційний партнер турніру з вільної боротьби пам'яті тренера Богдана Сцібайла.

Змагання на честь відомого тренера-популяризатора вільної боротьби Богдана Сцібайла проводять вдвадцятьперше. Після трагічної загибелі тренера в 1991 році його колеги, друзі та учні вирішили організувати в Тернополі турнір його памяті. Перше таке змагання відбулося в 1992 році і відтоді стало традиційним. За більш як двадцятирічну історію турніру його учасники підіймалися на п'єдестали європейського і світового рівнів, а один із них, учасник турнірів Богдана Сцібайла 1995-1996 років, наразі майстер спорту міжнародного класу Василь Федоришин, став срібним призером 29-х літніх Олімпійських ігор в Пекіні у 2008 році. Турнір із вільної боротьби імені Богдана Сцібайла, кажуть організатори, є одним із найпрестижніших в Україні та традиційно збирає найкращих і найперспективніших борців вільного стилю серед юнаків.

– Сьогодні ми маємо сильні команди з нашої країни. Cильні школи: інтернат Броварський, Львівська сильна школа боротьби, тобто до нас з'їжджаються борці з найкращих спортивних шкіл нашої держави, – розповів син Богдана Сцібайла, президент спортивного клубу ім. Богдана Сцібайла "ГалТер'S" Ігор Сцібайло.

Аби вшанувати пам'ять видатного тренера з вільної боротьби Богдана Сцібайла та визначити кращих борців нашої держави, на турнір запросили спортсменів з усієї України. Срібний призер турніру Василь Ільницький пишається тим, що бере участь у таких змаганнях.

– Я планую займатися цим до певного рівня, до Олімпійських ігор. Має бути наполегливість, щоб цим всім займатися, – каже Василь Ільницький.

Голова Тернопільської обласної громадської організації "Сокіл" Ігор Бойчук ж вважає, що для молоді такі турніри мають дуже велике значення.

– Чим більше молоді займається спортом, тим краще. Але, як ми бачимо, не все так погано. Ми бачимо скільки тут молоді, яка хоче щось змінити не тільки у своєму житті, а й в країні, – розказав Ігор Бойчук.