додому Головні Більше 10 тернопільських правоохоронців, у тому числі високопосадовці прокуратури та поліції, підозрюють...

Більше 10 тернопільських правоохоронців, у тому числі високопосадовці прокуратури та поліції, підозрюють у хабарництві

517

vlcsnap-2016-02-25-16h44m05s336Корупція по-тернопільськи. Більше десятка тернопільських правоохоронців, у тому числі високопосадовці прокуратури та поліції, підозрюють в організації схем із вимагання хабарів. 50 тисяч американських доларів у службовому кабінеті заступника прокурора Тернопільської області, гранати та набої різного калібру у помешканні заступника начальника Головного управління поліції області – це частина результатів більше сорока обшуків, які минулої доби відбулись на Тернопільщині. Національне антикорупційне бюро України, СБУ та служба внутрішньої безпеки поліції спільно провели спецоперацію з викриття масштабної корупційної схеми на Тернопільщині. Спецслужби розслідують факт вимагання хабара у 12 тисяч доларів США від мешканки Тернополя за припинення порушеного проти неї кримінального провадження. Інформація про всі ці події шириться інтернет сайтами та соціальними мережами. Антикорупційне бюро розповідає про деталі операції, а керівництво поліції та прокуратури Тернопільщини запевняє, що їх відомства працюють у звичному режимі.

12 тисяч доларів (це більше 320 тисяч гривень) від тернополянки вимагали Працівники Національної поліції та прокуратури Тернопільської області. Взяти хабар хотіли за закриття  розпочатого проти жінки кримінального провадження. Розслідуючи факт вимагання неправомірної вигоди, детективи Національного антикорупційного бюро України спільно із Службою Безпеки України та внутрішньою безпекою поліції провели провели багатоходову спецоперацію, в якій взяли участь більше сотні співробітників правоохоронних органів. Загалом, почавши 24 лютого, на Тернопільщні спецслужби провели більше сорока обшуків посадовців різних рівнів. Внаслідок, констатують на сайті СБУ, викрили масштабну корупційну схему, організовану високопосадовцями прокуратури та поліції у Тернопільській області.

Правоохоронці задокументували факти систематичного вимагання хабарів за закриття кримінальних проваджень на стадії досудового розслідування. Співробітники спецслужб встановили особи одинадцяти тернопільських правоохоронців, причетних до корупційної схеми. Зокрема, під час обшуків у службовому кабінеті заступника прокурора Тернопільської області вилучено п’ятдесят тисяч доларів США. Вдома у заступника начальника Головного управління поліції знайдено гранати та набої різного калібру.

Тимчасово виконувач обов’язків очільника обласної поліції Олександр Богомол на своїй сторінці в соцмережі закликає всіх посильно допомагати Національному антикорупційному бюро та іншим спецслужбам в розслідуванні. Водночас запевнив – Головне Управління Національної поліції в Тернопільській області працює у звичному режимі, особовий склад порядок в місті і області охороняє. Оперативно-слідчі дії для встановлення та притягнення до відповідальності всіх місцевих правоохоронців, задіяних у корупційній схемі, тривають.