додому духовність Біля Катедрального собору у Тернополі постане капличка із криницею

Біля Катедрального собору у Тернополі постане капличка із криницею

464

Унікальну капличку в центрі Тернополя біля Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці планують відкрити до храмового празника – до 22 грудня. Це буде каплиця для освячення води з криницею. ЇЇ особливістю є те, що кожен охочий зможе втамувати спрагу навіть взимку. За словами настоятеля храму отця Андрія Романківа, в Україні таких каплиць немає.

В капличці біля Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці в Тернополі освячуватимуть воду під час храмового празника – свята  Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці та Йордану. Також тут можна буде втамувати спрагу як при спеці, так і в люті морози.

Отець Андрій Романків, настоятель Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці: "Капличка є цікавою тим, що ми хочемо зробити доступ до води автоматизованим. Тобто, там будуть такі кнопки, пульсанти, на які людина зможе натиснувши мати доступ до води, набрати її чи напитися. Також старалися її зробити так, щоб вона була функціональною і в зимовий період, коли є морози, тому є певна система обігріву".

Капличка доступна для всіх тернополян та гостей міста, це символізує відкритість церкви до кожної людини, яка шукає істину та спасіння, каже Андрій Романків.  Для зручного доступу до криниці та собору для людей з особливими потребами збудували пандус.

Отець Андрій Романків, настоятель Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці: "Церква є відкритою для всіх людей, для найбідніших, для людей, які мають особливі потреби. Тому ми старалися також, щоб обов'язково був цей пандус, який ми надіємося на весні ще доробити. Буде ще дороблене таке поруччя, щоб було зручніше людям, які супроводжують чи людям, які самі використовують візочок, щоб була можливість обпертися".

Урочисто відкрити та освятити капличку планують до храмового празника  – свята Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці, яке відзначатимемо 22 грудня.