На полігоні села Біла Тернопільського району триває індивідуальна підготовка бійців батальйону територіальної оборони Тернополя. Цей військовий підрозділ, призначений для охорони важливих об'єктів на території нашої області, почали формувати близько двох тижнів тому.
Батальйон територіальної оборони Тернополя підпорядковується Міністерству оборони України і дислокується на території колишньої артбригади, що на вулиці Дубовецькій у Тернополі. Щодо потреб матеріальних, каже командир батальйону підполковник Ігор Ларін, то завдяки підтримці влади і доброчинців наразі все гаразд, є належні побутові умови, харчування, форма, взуття, усім вистачає зброї. Передбачена заробітна плата – від 2,5 тисяч гривень і вище, залежно від займаної посади мобілізованого. Єдине – досі бракує бронежилетів, яких дістати в Україні, або привезти з-за кордону, проблематично.
– Претензії є, до керівництва держави, яка називається Російська Федерація, от до них претензії. Проблем – вистачає, але я б не сказав, що вони, ну, є катастрофічними. Вони вирішуються і на рівні Міністерства оборони і на рівні області, нам дуже і серйозно, ще раз наголошую, допомагають. То, що в нас вже є і то, що нам привозять, воно абсолютно відкрито, заведений серйозний облік відповідно до всіх керівних документів і я гарантую, що все, що нам дають люди, я можу в любий момент відкрити двері і показати де воно є і в якому стані, – говорить підполковник, командир батальйону територіальної оборони Тернополя Ігор Ларін.
Нині ця військова частина потребує ще часткової доукомплектації людьми, чим займається військкомат, втім, кількості ані тих, що вже служать, ані тих, кого іще потрібно у штат підрозділу – не називають – не можна. Нині бійці, які вже у складі батальйону, проходять першу стадію військової підготовки – індивідуальну. Маючи щоденні заняття, 10 годин на добу, вони покращують свою фізичну форму, тактичну підготовку, освоюють зброю та тренуються стріляти. Військовослужбовці тут різного віку. Для когось ратна справа – уже знайома, є й ті, які досі не служили в армії. У особовий склад батальйону територіальної оборони потрапили і добровольці і ті, кого мобілізували.
Кінцева мета індивідуальної підготовки – доведення до автоматизму навичок, необхідних для ведення бою. Постійне тренування, кажуть командири, допоможе при потребі не думати бійцям про те, як правильно пробігти, присісти, прицілитися і взагалі що робити, а зосередитися на швидкому аналізі конкретної ситуації та прийнятті рішень. Коли ж військові індивідуально освоять ратну справу батальйон територіальної оборони перейде до злагодження спільних дій цілого підрозділу. По цьому першочерговим завданням для військової частини буде охорона важливих об'єктів на території Тернопільщини.
– Це можуть бути залізничні мости, це можуть бути потенційно небезпечні об'єкти, технології виробництва яких передбачає, на приклад, якісь звичайні отруйні речовини, на приклад хлор, якщо він в великій кількості, так, ми будемо це захищати. Водозабори, якщо треба, лінії електропостачання, оце все є, в тому числі інфраструктура, в тому числі і в першу чергу державні установи, – каже Ігор Ларін.
При потребі, кажуть, готові і до активних дій за межами Тернопільщини. Батальйон територіальної оборони Тернополя, сформований під час мобілізації, функціонуватиме до наказу про демобілізацію, каже Ігор Ларін. По тому мобілізовані у цей підрозділ чоловіки матимуть вибір – продовжити контракт, або звільнитися у запас.