додому Головні Безпека пішоходів: як вберегти життя на дорозі в темну пору доби

Безпека пішоходів: як вберегти життя на дорозі в темну пору доби

503
 Тернопільські поліціянти нагадують пішоходам, що світловідбиваючі елементи на одязі в темну пору доби можуть вберегти життя. В осінньо-зимовий період світловий день значно коротший, а сутеніє все швидше. Відстань, за якої водій помічає людину, що переходить дорогу вночі у темному одязі, – 1 метр. Якщо ж у пішохода є світловідбивачі, то ця відстань зростає до 150 метрів. Докладніше – Юлія Пацкаль.
Темна пора доби – це час підвищеного ризику на дорозі. Адже пішоходи під час сутінок, особливо у темному одязі, не завжди помітні на дорозі та ризикують потрапити під колеса авто. Тож восени та взимку, коли світловий день короткий, людям заради власної безпеки варто користуватися світловідбивачами. Такий аксесуар може врятувати життя.

Ольга Пелих, т.в.о старшого інспектора пресслужби, коментує: “Вони відбивають світло фар, тому водій може швидше побачити пішохода та зупинити свою автівку”.

Відстань, за якої водій помічає пішохода вночі у чорному одязі, всього 1 метр. У синьому – 15 метрів. Якщо ж у людини є світловідбивачі, то ця відстань збільшується до 150 метрів. Це дозволяє водієві швидше побачити пішохода та зупинитися.

Проте варто пам’ятати, що, одягати світловідбивач потрібно з обох боків. Кожен такий аксесуар – додатковий сигнал для обережності пересування неосвітленими вулицями.

Не слід забувати й про своїх домашніх улюбленців і, виходячи на прогулянку, одягати їм нашийник зі світловідбивачами. Полісмени також просять водіїв бути максимально обережними та уважними у темну пору доби. Не перевищувати швидкість, особливо на погано освітлюваних ділянках доріг, а також поблизу пішохідних переходів, перехресть та навчальних закладів.