додому Новини Безпека інформаційного простору

Безпека інформаційного простору

789

vlcsnap-2015-08-18-17h22m28s15Захистити інформаційний простір України, – така головна мета Концепції інформаційної безпеки України.  Документ був розроблений експертною радою Міністерства інформаційної політики, отримав ряд зауважень від ОБСЄ. Згодом Міністр інформаційної політики Юрій Стець пообіцяв, що до вересня буде представлений новий проект Концепції, який обговорять у регіонах і врахують рекомендацій ОБСЄ. Сьогодні документ обговорювали у Тернополі.

Законодавство України інформаційну безпеку трактує як стан захищеності життєво важливих інтересів людини, суспільства і держави,  який запобігає нанесенню шкоди через: неповноту, невчасність та невірогідність інформації, що використовується; негативний інформаційний вплив; негативні наслідки застосування інформаційних технологій; несанкціоноване поширення, використання, порушення цілісності, конфіденційності та доступності інформації. В умовах українсько-російського  конфлікту інформація використовується як зброя. Нав’язування негативу, маніпулювання громадською думкою і політичною орієнтацією, створення хаосу, загострення ворожнечі, провокування конфліктів.

Компетенція органів державної безпеки вона є тільки захисною. Вони не можуть весь цей обсяг обійняти. Це – перша пересторога. Нам потрібна якась проактична діяльність, яка буде випереджати ці загрози в безпосередньому розвитку українського інформаційного простору, – каже секретар експертної ради при Міністерстві інформаційної політики України Дмитро Золотухін

У представників ОБСЄ виникла ще одна пересторога: чи деякі положення концепції не обмежуватимуть свободу слова,  не вистачає документу і достатньої чіткості. Досягти конкретики у механізмі захисту інформаціного простору, встановити певний контроль в інтернет-просторі, не перекидати функцій, які мав би виконувати один орган на іншого пропонували учасники обговорення у Тернополі.

Рік тому я як практик, особисто я, провела 2 програми щодо безпеки життєдіяльності в нашій країні, в нашому регіоні, в Тернопільській обл. Там. зокрема, була і інформаційна безпека. Прийшли експерти. Хтось прийшов. СБУ не прийшов ніхто. Це при тому, що в той час керівники,заступники на центральних каналах приходили, інформували. Це безпосередньо орган, який має тим займатися, інформаційною безпекою зокрема, розповіла генеральний директор ТОВ”TV-4″ Юлія Винокур

Координатори проектів ОБСЄ в Україні обіцяють і далі надавати необхідну підтримку в супроводі документу, з урахуванням своїх рекомендацій і почутого на місцях. Результатом роботи має стати напрацювання напрацювання трьох взаємодоповнюючих документів: проекту Закону про Концепцію інформаційної безпеки, Доктрини інформаційної політики України та Державної програми розвитку інформаційного простору України.