додому Головні Безкоштовну флюорографію можна на Театральному майдані Тернополя

Безкоштовну флюорографію можна на Театральному майдані Тернополя

678

vlcsnap-2015-03-23-16h48m00s245Сьогодні мешканці Тернопільщини безкоштовно робили  флюорографію.  Традиційно до Всесвітнього Дня боротьби з туберкульозом, який припадає на  24 березня, фахівці обстежують людей на Театральному майдані Тернополя. Така акція відбувається щороку і має плідні результати, кажуть її організатори. Приділити трохи часу власному здоров’ю заохочують усіх. Безкоштовно зробити флюорографію можна буде ще завтра з 10 до 15 години.

За півтори години роботи на Театральному майдані лише на одному електронному флюорографі медики обстежили півсотні людей.

– Було вже чотири виявлено серйозних проблеми. 2 туберкульози, пневмонія і якась кругла тінь в легенях. Це підлягає дообстеження. Ми цих людей скерували на дообстеження до нас в тубдиспансер, там будемо вирішувати що робити далі, – розповідає завідувач диспансерного поліклінічного відділення обласного тубдиспансеру Надія Пелехат.

Через майже загальну байдужість українців до свого здоров’я часто хворобу виявляють вже у запущеній формі. Тернопільські медики закликають мешканців області не бути байдужими до власного здоров’я.

– В 2014 ми виявили 500 чоловік вперше виявлених – хворих на туберкульоз. Минулого року 530. Тобто, немає такого значного зростання, ситуація стабілізувалася. Але завжди ми виявляємо хворих не в тих формах захворювання, в яких ми б хотіли. Ми б хотіли виявляти на більш ранніх термінах, а в нас так не виходить, виявляємо запущений туберкульоз, бацелярний туберкульоз, багато деструктивного туберкульозу. Це є епідемічно небезпечно для інших людей, кожен хворий на туберкульоз може заразити 10-12 чоловік біля себе. В цьому небезпека, – каже Надія Пелехат.

Безкоштовно обстежитись на Театральному майдані можна ще завтра. Дві машини з електронними флюорографами працюватимуть з 10 до 15 години.