додому суспільство Безкоштовною перукарнею, швейною та соляною кімнатою у соццентрі користуються десятки тернополян

Безкоштовною перукарнею, швейною та соляною кімнатою у соццентрі користуються десятки тернополян

917

Перукарня, їдальня, швейна майстерня, оздоровчі процедури, аромотерапія, соляна кімната. Усе – безкоштовно. Щодня послугами територіального центру соціального обслуговування населення управління соцполітики Тернопільської міськради кристуються десятки соціально незахищених людей. Чекають відвідувачів і напередодні свят.

Марія Кривецька, інвалід ІІ групи з дитинства: "От сирок, картопля, сарделька сьогодні, а вчора була котлета з кашею. Що не день, то нове меню, і дуже смачно годують".

Так Марія Василівна вихваляє обіди у їдальні тернопільського територіального центру соціального обслуговування населення. Сюди ходить роками. Болячок каже позбулася, натомість набула нових друзів.

Марія Кривецька, інвалід ІІ групи з дитинства: "Я собі вже друзів знайшла, маю коліжанок, з ними спілкуюся, мені дуже весело. Вдома що я би робила в чотирьох стінах сама одна?"

Сама-одна жінка вже багато років. І серед нас таких, як вона – безліч. Сюди приходять і за допомогою, і за спілкуванням.

Наталія Жученко, психолог: "Ми займаємось танцювально-руховою терапією, тілесно-орієнтованою терапією, проводжу консультації з людьми, просто спілкуємось, п'ємо чай, створюємо атмосферу, в якій людям було би приємно і вони могли б відкриватися. Просто щоб вони ставали хоч трошки щасливішими".

Марія Чашка, начальник управління соціальної політики Тернопільської міськради: "В Тернополі таких людей дуже багато. В нас на обліку вже майже 2 тисячі тернополян саме таких категорій, які отримують, хто постійні, а дехто періодичні послуги".

Перелік послуг починається з найпростіших, проте найпотрібніших. Тут літні, самотні люди, інваліди не лише харчуються. В центрі працює швейна майстерня та перукарня. Обидві користуються попитом.

Світлана Прованюк, перукар: "- Як коли, 15-20 людей, деколи і більше є, якщо свята якісь.

– Більше чоловіків чи жінок?

– І тих, і тих є достатньо".

Надія Цимбал, пенсіонерка: "- Приходжу сюди, тут стрижуть гарно, бачите? Все, як має бути. Гарно відносяться до нас.

– Вже ваші смаки знають?

– Так".

Марія Кривецька, інвалід ІІ групи з дитинства: "Пошиття є, я собі підігнула багато платтів, все зробила, що хотіла. І в соляній кімнаті дихала, я такий бронхіт мала. І колектив дуже дружний. Мені дуже сподобалось".

Соляна кімната – одна з медичних послуг. ЇЇ відкрили цьогоріч і не шкодують.

Уляна Фещак, зав. відділу соціально-медичних послуг: "Ми функціонуємо від 22 серпня по сьогодні 180 людей відвідали соляну кімнату, і повірте, ефект дуже гарний. Ті, хто користувались спреями, відкинули їх, і тепер проходять тільки оздоровчих 10-15 днів процедур".

Поступово у центрі більшає масажерів, нещодавно відкрили пункт прокату інвалідних візків, кімнату для аромотерапії і релаксації. Скористатись ними соціально незахищених тернополян запрошують і працівники, і відвідувачі.

Надія Цимбал, пенсіонерка: "Бажаю всім щастя, здоров'я і всого найкращого, щоби сюди всі приходили. Бо тут дуже гарне обслуговування".