додому освіта Безкоштовно вчити англійську чи німецьку мову можна у Тернополі

Безкоштовно вчити англійську чи німецьку мову можна у Тернополі

371

Безкоштовно вчити англійську чи німецьку мову можна у Тернополі. Усіх школярів, не залежно від віку, на заняття запрошує благодійний фонд "Карітас". З англійської мови уроки проводять вже другий рік.  А тепер очікують школярів, які захочуть вчити і німецьку. Зараз у "Карітасі" вчиться майже два десятки учнів.

Замість репетитора з іноземної – у "Карітас". Така ідея виникла ще рік тому у благодійників. Першим волонтером погодилася стати вчителька школи-ліцею №6 Діана Олійник. Жінка вже рік опікується заняттями. Приходять діти сюди двічі на тиждень: в середу і п'ятницю о 15 годині. Учні кажуть, уроки у них нестандартні,  і хоч домашні завдання дають, але обов'язково хвалять.

Ірина Скорик, рік відвідує уроки англійсьої мови у БФ "Карітас": "Дуже цікаво. На уроках ми п'ємо чай, бесідуємо. Нам оцінки не ставлять, але хвалять. Домашнє завдання задають також".

У "Карітасі" кажуть, шукають  учнів на свої заняття з іноземної. У планах благодійного фонду створити кілька груп дітей, поділивши їх за віком. А поки що тут навчаються і молодші, і старші школярі.  Діти приходять на заняття не тому, що так треба, чи цього вимагає шкільна програма. Цих учнів об'єднує, насамперед, бажання вивчити іноземну мову.

Настя Самота, вперше прийшла на урок англійсьої мови у БФ "Карітас": " – Я очікую знати краще англійську мову. Прийшла я сюди зі своїми друзями, нас семеро. Я дуже хочу отримати задоволення від того, що ми тут навчаємось.

– Будеш постійно сюди приходити?

– Так".

Вчителі, хоч і працюють не за гроші, сил своїх та часу не шкодують. Кажуть, і самі отримують позитив від таких уроків. А головне – діти задоволені.  

Діана Олійник, вчитель-волонтер з англйської мови у благодійному фонді "Карітас" у Тернополі: "Ми стараємося заохотити дитину, знайти підхід до кожної дитини, бо кожен індивідуальний. Діти є різні. Потрібно знайти підхід. Уроки проводимо в нестандартній формі: гри, бесіди".

Зараз у "Карітасі" чекають на дітей, що хочуть вивчати німецьку мову. Викладати її уже зголосилася вчителька 25 школи Тернополя. Наталя Стадник пообіцяла, її уроки будуть не менш цікавими.

Наталя Стадник, вчитель-волонтер з німецької мови у благодійному фонді "Карітас": "Свої курси німецької мови я планую організувати так, щоби навчити діток спілкуватися вільно іноземною мовою в межах нашого класу. І, думаю, на рівні міста ми теж зможемо проявити себе хорошими учнями".

У благодійному фонді кажуть, курси іноземних стануть у пригоді насампеде тим дітям, які не мають можливості відвідувати платні заняття.

Андрій Марчук, директор Тернопільського благодійного фонду "Карітас": "Для дітей з малозабезпечених сімей, дітей, які є з бідних сімей. Для дітей, які, можливо, мають у собі ту харизму і талант для іноземних мов, але батьки через малу зарплатню чи через бідність не можуть оплатити чи то репетитора чи якийсь курс платної школи".

Аби вивчати іноземні мови, досить прийти у благодійний фонд "Карітас". Значення не мають ані вік школярів, ні рівень їх англійської. Головне – взяти із собою бажання вчитися. Знаходиться благодійний фонд "Карітас" у Тернополі на вулиці Замонастирська, 1.