Головна освіта Без забав, у вишиванках та з молитвою відсвяткували випускний в колегіумі інтернаті...

Без забав, у вишиванках та з молитвою відсвяткували випускний в колегіумі інтернаті “Знамення”, що в Зарваниці

330

Без забав, у вишиванках та з молитвою відсвяткували випускний в колегіумі інтернаті "Знамення", що в Зарваниці. Тут навчаються дівчата з Івано-Франківської, Тернопільської та Львівської областей. Випускниці відмовилися від гучного святкування, кажуть, в час, коли на Сході вмирають люди, не до веселощів. Натомість у дівчат відбувся День подяки. Вони дякували один одному за спільні роки навчання, вихователям на науку, а вчителі дякували батькам за гарних дітей.

Замість гучного випускного – День подяки. В колегіумі-інтернаті "Знамення" в Зарваниці в кінці навчального року збирається велика колегіальна родина, аби подякувати Богові та один одному за прожитий рік, за усі досягнення і перемоги та попрощатися з колегіантками-випускницями, які вирушають у доросле життя. Вони відмовилися від гучних забав та вшанували Героїв України, які віддали своє життя за краще майбутнє.

– В моїх друзів, вони там планували дуже все весело з танцями, всяке таке. Ми від цього відмовилися. Ми собі зробили так спокійно, заради героїв майдану. Ми відмовилися від цього всього, провели концерт, з дівчатами посиділи собі. Звичайно я буду ще приїжджати в Зарваницю, ми ще будемо зустрічатися, мені все дуже сподобалося, – розповідає випускниця обласного комунального закладу Тернопільської облради "Колегіум-інтернат "Знамення" в Зарваниці Христина.

Розпочинається День Подяки Божественною Літургією у Соборі в Зарваниці. Вихованки та вчителі дякують Богові за його любов, турботу і щедрість, за всі отримані ласки. Кожна випускниця отримує окреме благословення від Митрополита, або Отця-духівника на щасливу життєву дорогу. Продовжуються урочистості у колегіумі, дівчатам вручають атестати, грамоти, цьогоріч двоє вихованок отримали золоті медалі. До Дня подяки готуються усі. Батьки вишивають для випускниць сукні, костюми. Десятикласниці на гуртку швейної справи власноруч виготовляють подарунки для своїх старших сестер. Це такі торбинки, у які ставлять пучок солі, просфору, Святе Письмо, як дороговказ  і путівник. На випускний дівчата одягають не пишні плаття, а вишиванки.

– Це був найкращий випускний, який є в інших школах. Бо ми були у вишиванках і цим ми засвідчили, що ми є справжні українці, що ми гордимося, що ми саме тут живемо, що ми є доньками України, – говорить випускниця обласного комунального закладу Тернопільської облради "Колегіум-інтернат "Знамення" в Зарваниці Руслана.

Отримали дипломи і 20 випускників Тернопільської вищої духовної семінарії, навчання тут триває 7 років. Більшість з випускників невдовзі стануть священиками і будуть служити в парафіях Тернопільсько-Зборівської архиєпархії. Інші продовжать свої студії. 

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here