додому благоустрій Без води і сьогодні залишаються мешканці кількох вулиць мікрорайону “Сонячний”

Без води і сьогодні залишаються мешканці кількох вулиць мікрорайону “Сонячний”

378

Без води і сьогодні залишаються мешканці кількох вулиць мікрорайону "Сонячний" у Тернополі. Крім житлових будинків води немає друга лікарня, пологовий та дитячий будинки, онкодиспансер та дитяча обласна лікарня. Водопостачання припинили ввечері, 10 квітня, через аварію на каналізаційному колекторі поблизу перехрестя вулиці 15 Квітня і проспекту Злуки. Якщо все піде за планом і не перешкоджатиме дощ, ремонт планують завершити до опівночі 11 квітня. Повноцінно подавати воду в оселі тернополян водоканалівці планують вже вночі, у крайньому випадку – завтра вранці.

Кілька вулиць мікрорайону "Сонячний " сьогодні залишаються без водопостачання, серед будинків та об'єктів і Тернопільська лікарня №2.

Те, що вода не в кранах, а у відрах, для медиків не біда. Важливо, що її набрали вдосталь, розповідає заступник головного лікаря другої міської лікарні Станіслав Паламар. Перед тим, як водоканалівці прийняли рішення припинити водопостачання через аварію, медиків заздалегідь попередили.

Станіслав Паламар, заступник головного лікаря з медичної частини Тернопільської міськлікарні №2: "Вчора нас було повідомлено нашу лікарню водоканалом, що сьогодні не буде води, буде перервана подача. Тому ми вчора зробили запас води повністю по лікарні, в достатній кількості. І на сьогоднішній день проводяться всі планові операції, і надається медична допомога в повному обсязі".

Аварія поблизу перехрестя вулиці 15 Квітня і проспекту Злуки трапилась пообіді 10 квітня. Аби дати людям можливість запастись водою, повністю постачання припинили близько 23 години. До пізнього вечора на місці аварії водоканалівці намагались з'ясувати причину. Серйозною перепоною, яка затримувала роботу, став рекламний щит, демонтувати який вдалось тільки ввечері.

Володимир Кузьма, директор КП "Тернопільводоканал": "Через те, що не було підйомного механізму, який би оперативно забезпечив демонтаж цього біг-борда, ми на тривалий час затримали початок робіт. Зважаючи на це в нас було проведено перепланування робіт, і беручи до уваги те, що люди були попередженні, ми прийняли рішення не припиняти водопостачання, а без припинення водопостачання ми не могли ліквідувати аварії. Тому не припиняли, потім дали попередження через ЗМІ і в 11 годині вечора ми припинили водопостачання цілого мікрорайону".

Сьогодні вранці почали добиратись до місця аварії, каналізаційний колектор на глибині 6 метрів. Окрім того, зважаючи, що аварії на цій ділянці траплялись неодноразово, вирішили принагідно замінити близько 30 метрів труби між двома колодязями. Працювати треба обережно, каже Володимир Кузьма, небезпечні і зсуви грунту.

Володимир Кузьма, директор КП "Тернопільводоканал": "Наразі є ще одна з проблем, в зоні розкопки знаходяться кабельні лінії, які також ускладнюють роботи. Крім того поруч йде труба газова, це також певна небезпека при розкопувальних роботах. Факторів чимало, все враховується, але все таки стараємось роботу виконувати плавномірно і виконувати заплановані дії". 

Якщо все піде за планом і не перешкоджатиме дощ, ремонт планують завершити до опівночі 11 квітня. Повноцінно і за графіком подавати воду в оселі тернополян водоканалівці планують вже вночі, у крайньому випадку завтра вранці.