Головна здоров'я Без грошей на лікування на Тернопільщині досі залишаються інваліди з психічними розладами

Без грошей на лікування на Тернопільщині досі залишаються інваліди з психічними розладами

434

Без грошей на лікування в нашій області досі залишаються інваліди з психічними розладами. Соціальну допомогу від держави, а це 1147 гривень, їх сім'ї перестали отримувати у липні цього року. При цьому обласні чиновники, кажуть люди, звітують про інше. Сьогодні обурені та зневірені батьки разом з дітьми-інвалідами прийшли під стіни обласної державної адміністрації, щоб дізнатись, коли отримають свої гроші.

Вони могли би обійтись без обновок чи смаколиків. Але без ліків – ніяк. Лікувати своїх дітей-інвалідів І групи внаслідок психічного розладу, або принаймі послаблювати їхній біль було легше, поки отримували від держави соціальні виплати – 1147 гривень в місяць. Проте вже кілька місяців замість грошей – одні обіцянки.

Наталія Урбанська, мати сина-інваліда І групи внаслідок психічного розладу: "Виплату оформляю раз в рік. В липні я її повторно переоформила і з липня не отримую цих виплат. Але це в моєму випадку. Я знаю таких батьків, які не отримують з травня місяця. А ці виплати переоформляють раз в півроку. Значить їм в листопаді вже треба по новій переоформляти, а вони ще не отримали грошей з травня".

І не вони одні. Чиновники кажуть, проблема – всеукраїнська.

Марія Чашка, начальник управління соціальної політики Тернопільської міськради: "Станом на сьогодні є вже майже мільйонна заборгованість перед такими людьми з коштів державного бюджету. Це проблема не лише міста, і не лише області. Це загальноукраїнська проблема, оскільки ми маємо відповідь департаменту соцзахисту Тернопільської ОДА про те, що кошти на виплату такої допомоги не закладені в державному бюджеті і їх виплата можлива лише після змін у держбюджет".

По місту заборгованість мільйон, а по області – майже 6 мільйонів гривень. Ці гроші вже мали б отримати 1355 людей, в тому числі і ці батьки дітей-інвалідів. Проте люди обурені. Кажуть, в той час, коли вони не отримали ні копійки, обласні чиновники звітують про інше. Виступи цитують.

Наталія Урбанська, мати сина-інваліда І групи внаслідок психічного розладу: "Станом на 1 жовтня 2013 року такі виплати профінансовані 1355 особам. Знову ж таки, відповідь від департаменту про те, що кошти станом на 2.10.13 не поступали".

Та найбільше обурює людей те, що люди, які мали б їх захищати, не звертають на них уваги.

Наталія Урбанська, мати сина-інваліда І групи внаслідок психічного розладу: "В мене інвалід з дитинства 1 групи, син, Урбанський Констянтин Олександрович. Наскільки нас не мають за людей, не звертають на нас увагу, що дають такі липові відписки: " 3 липня ви повторно звернулись в управління соцполітики за призначенням щомісячної грошової допомоги на догляд за дочкою-інвалідом 1 групи. Ви розумієте, нас взагалі не розглядають як людей".

Гроші, кажуть чиновники, з держбюджету таки виділили. Як тільки надійдуть в область, одразу віддадуть людям.

Володимир Івахов, заступник директора Департаменту соціального захисту населення: "Вчора було озвучено, що понад 200 млн було виділено для забезпечення виплати цієї допомоги по Україні і 12,6 млн для Тернопільської області. Для забезпечення виплат в цьому році нам буде достатньо".
 

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here