додому Новини Бензин дорожчає вже кілька місяців

Бензин дорожчає вже кілька місяців

823

Ціна бензину зростає. Таку тенденцію простежують водії упродовж кількох минулих місяців. Зростання цін почалося із вересня 2017 року. Саме тоді почала дорожчати нафта. Поруч із тим підріс і курс долара. Саме ці два фактори, кажуть експерти, досі впливають на зміну ціни пального.

Ціни на бензин перейшли із розряду «високих» до розряду «нецензурних», жартують водії. Скільки тепер коштує щастя їздити?

Тепер літр бензину категорії А-92 у середньому по Тернополі коштує 29 гривень 23 копійки, А-95 29 гривень 95 копійок, дизельне пальне 27 гривень 77 копійок. Чекати падіння цін на бензин і дизель не варто. Зараз більшість експертів ставлять на його подальше зростання до кінця січня.

– Загалом паливо і мастила за рік зросли на 19%, в тому числі, наприклад, бензин А92 і А95 на 19%. Ну від росту цін на ці види товару, тобто на бензин, дизпаливо, – розповідає начальник відділу реєстрації цін Головного упраління статистики у Тернопільській області Марія Журавель.

Традиційно експерти говорять про те, що ціна на пальне в Україні залежить від двох факторів – ціни на нафту у світі і курсу долара в Україні. Це і не дивно, адже 90% поставок пального в країну – це імпорт. А останнім часом обидві складові імпортної ціни ростуть. Як наслідок – чимало власників автомобілів пересіли у громадський транспорт. Тернополяни кажуть: їздити власною машиною стало надто затратно.

Якщо дорогий бензин б’є вам по кишені, то у вас є кілька варіантів. По-перше, можна перейти на газ. Залежно від типу двигуна установка газобалонного устаткування обійдеться від 300 до 1500 доларів. Окуповується таке вкладення за 20-60 тисяч кілометрів пробігу.

Другий варіант – змінити машину. Ні для кого не секрет, що сучасні моделі авто більш економні. І якщо атмосферний двигун 15 річної давності бере в місті 9-10 літрів бензину, то їх сучасні турбовані побратими економічніші на 25-30%.

Тобто, вони можуть споживати близько 6-8 літрів навіть у міському циклі. Варіант третій – перейти на електромобіль.

Ну і як варіант- ходити пішки! Тим паче, це корисно!