Головна культура Бенефіс Марії Гонти “Зачекайте, літа! В душі – ще не зима!”

Бенефіс Марії Гонти “Зачекайте, літа! В душі – ще не зима!”

377

Відразу дві знаменні дати – День народження і п'ятдесятиріччя творчої діяльності у Тернопільському обласному академічному драматичному театрі імені Тараса Шевченка відсвяткувала заслужена артистка України Марія Гонта. Усе життя вона віддала театру і продовжує наполегливо працювати. "Зачекайте, літа! В душі – ще не зима!" – так перефразувала відомий вислів ювілярка, обравши його лейтмотивом свого бенефісу. Навіть на власний ювілей улюблениця публіки не дозволила собі відпочити, а провела його у звичній для себе обстановці – на сцені.

Привітати із подвійним ювілеєм заслужену артистку України Марію Гонту прийшли рідні, друзі і колеги. На свій бенефіс вона зіграла заможну француженку у виставі "Супниця, або Порцелянові пристрасті".

Марія Гонта, заслужена артистка України: "Це жінка, яка все своє життя віддала тому, щоб зберегти те, що придбав її батько і її дід, і прадід – це виноградники. Вона у всьому собі відмовляла, щоб зберегти ці виноградники, для кого? Сім'ї в неї своєї кровної немає, а є рідні племінники, є рідні онуки, і вона хоче для них все це, що б зберегти сімейне щастя, сімейний затишок. От над цим вона бореться зі своїми племінниками і онуками".

Із таким захопленням Марія Гонта розовідає про кожну свою роль. І незалежно – головна вона чи другорядна.

Марія Гонта, заслужена артистка України: "Мені кожна роль дорога. Ролей малих немає. Просто в епізоді складніше грати, бо треба в оту секунду, в 5 хвилин як вийдеш на сцену показати і свій досвід, і своє відношення до життя, і свій характер, і так далі. Якщо у великій ролі є розвиток, є кульмінація, то в епізоді треба видати все, що тобі автор тобі дав в тому епізоді. То складніше, але відмовлятись я ніколи не відмовлялась".

Вона грала у таких відомих виставах як "Чебрець пахне сонцем", "Сватання на Гончарівці", "Запорожець за Дунаєм", "Не судилось", "Глитай, або ж павук" і багато інших. Без Марії Гонти її колеги театру не уявляють.

В'ячеслав Хім'як, народний артист України: "Мені навіть страшно подумати якби в театрі не було Гонти як би він виглядав на сьогоднішній день. Вона поки що є моральним стержнем. Її шанують, вона скромна, вона ніколи на передній план не виставляє свій авторитет, вона є самодостатня".

За п'ятдесят років роботи у театрі заслужена артистка України Марія Гонта зіграла понад 150 ролей. Як вона сама каже – це понад 150 життів. І дуже радіє з того, адже далеко не кожній людині випадає така можливість.

Марія Гонта, заслужена артистка України: "Я черпала з них наснагу до життя, я формувала себе як людину, як актрису і часточка цих персонажів і сьогодні живе в мені і від цього молодіє і міцніє моя душа. Я не відчуваю своїх літ сьогодні. Ну там, десь так за винятком і я думаю, що я ще буду корисною".

Колектитив телекомпанії TV-4 вітає Марію Гонту із ювілеєм. Бажаємо творчих злетів, натхнення, уваги від режисерів, аби ви ще довго могли радувати  глядачів театру новими ролями.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here