додому культура Бенефіс Марії Гонти “Зачекайте, літа! В душі – ще не зима!”

Бенефіс Марії Гонти “Зачекайте, літа! В душі – ще не зима!”

535

Відразу дві знаменні дати – День народження і п'ятдесятиріччя творчої діяльності у Тернопільському обласному академічному драматичному театрі імені Тараса Шевченка відсвяткувала заслужена артистка України Марія Гонта. Усе життя вона віддала театру і продовжує наполегливо працювати. "Зачекайте, літа! В душі – ще не зима!" – так перефразувала відомий вислів ювілярка, обравши його лейтмотивом свого бенефісу. Навіть на власний ювілей улюблениця публіки не дозволила собі відпочити, а провела його у звичній для себе обстановці – на сцені.

Привітати із подвійним ювілеєм заслужену артистку України Марію Гонту прийшли рідні, друзі і колеги. На свій бенефіс вона зіграла заможну француженку у виставі "Супниця, або Порцелянові пристрасті".

Марія Гонта, заслужена артистка України: "Це жінка, яка все своє життя віддала тому, щоб зберегти те, що придбав її батько і її дід, і прадід – це виноградники. Вона у всьому собі відмовляла, щоб зберегти ці виноградники, для кого? Сім'ї в неї своєї кровної немає, а є рідні племінники, є рідні онуки, і вона хоче для них все це, що б зберегти сімейне щастя, сімейний затишок. От над цим вона бореться зі своїми племінниками і онуками".

Із таким захопленням Марія Гонта розовідає про кожну свою роль. І незалежно – головна вона чи другорядна.

Марія Гонта, заслужена артистка України: "Мені кожна роль дорога. Ролей малих немає. Просто в епізоді складніше грати, бо треба в оту секунду, в 5 хвилин як вийдеш на сцену показати і свій досвід, і своє відношення до життя, і свій характер, і так далі. Якщо у великій ролі є розвиток, є кульмінація, то в епізоді треба видати все, що тобі автор тобі дав в тому епізоді. То складніше, але відмовлятись я ніколи не відмовлялась".

Вона грала у таких відомих виставах як "Чебрець пахне сонцем", "Сватання на Гончарівці", "Запорожець за Дунаєм", "Не судилось", "Глитай, або ж павук" і багато інших. Без Марії Гонти її колеги театру не уявляють.

В'ячеслав Хім'як, народний артист України: "Мені навіть страшно подумати якби в театрі не було Гонти як би він виглядав на сьогоднішній день. Вона поки що є моральним стержнем. Її шанують, вона скромна, вона ніколи на передній план не виставляє свій авторитет, вона є самодостатня".

За п'ятдесят років роботи у театрі заслужена артистка України Марія Гонта зіграла понад 150 ролей. Як вона сама каже – це понад 150 життів. І дуже радіє з того, адже далеко не кожній людині випадає така можливість.

Марія Гонта, заслужена артистка України: "Я черпала з них наснагу до життя, я формувала себе як людину, як актрису і часточка цих персонажів і сьогодні живе в мені і від цього молодіє і міцніє моя душа. Я не відчуваю своїх літ сьогодні. Ну там, десь так за винятком і я думаю, що я ще буду корисною".

Колектитив телекомпанії TV-4 вітає Марію Гонту із ювілеєм. Бажаємо творчих злетів, натхнення, уваги від режисерів, аби ви ще довго могли радувати  глядачів театру новими ролями.