додому Новини Батьки учнів обласної експериментальної комплексної школи мистецтв ім. Ігоря Ґерети бояться, що...

Батьки учнів обласної експериментальної комплексної школи мистецтв ім. Ігоря Ґерети бояться, що заклад перенесуть у Струсів

1204

Школа мистецтв у Тернополі – двоповерхова стара будівля без особливого комфорту, на вигляд зовсім непримітна. Мало хто знає, що тут навчаються обдаровані діти з усієї області, всього 350 учнів. Аби всіх вмістити, навчання довелось організувати у дві зміни, а також винайняти декілька кабінетів у будинку навпроти. Те, що школі мистецтв потрібно приміщення, вже давно ні для кого не новинка, але те, що батьки почули недавно, їх дуже обурило.

-Основне, що ми хочемо: щоб приміщення і школа залишилися із тими назвами, із тими повноваженнями, які вона має, у Тернополі. Наші діти, як вчилися в поганих умовах, вони так можуть і вчитись і  в кращих. Тобто, ці умови, до цих пір їм було некомфортно, але діти вчаться і  в таких умовах. Єдине, що батьки спочатку хотіли: щоб покращили умови. А замість того, щоб нам покращити умови, нас хочуть переносити, – каже мама учнів Тернопільської Школи мистецтв ім. Ігоря Ґерети ГАЛИНА КОВТОНЮК.

Донька засновника школи мистецтв Ігоря Ґерети Ярина, розповідає: батько бачив заклад лише в центрі міста, так званому осередку творчості, поблизу музичної школи, театру, філармонії та музеїв. У той час – 24 роки тому, коли школу відкривали, приміщення виділили саме на вулиці Медовій, але вона мала функціонувати там тимчасово.

Звичайно, в тому приміщенні, де вона зараз є вона вже не може існувати, бо це, само собою, суперечить будь яким нормам, – каже дочка Ігоря Ґерети, вчитель історії Школи мистецтв ім. Ігоря Ґерети ЯРИНА ҐЕРЕТА


Згідно з новим Законом про освіту, школа не може залишатись в такому вигляді, в якому вона є зараз, адже тоді заклад не відповідатиме формату, в якому мають працювати такі заклади освіти, кажуть в облдержадміністрації. Закон вже прийнятий, тому зміни – невідворотні. А те, що школа мистецтв скоро може переїхати у Струсів – неправда,  запевняє влада області.

Спростовує обласна влада і чутки про те, що нібито земля, на якій зараз знаходиться школа, вже давно призначена для чогось іншого. Кажуть, навпаки – навіть розглядають можливість добудувати вже існуюче приміщення. Але, поки що – це лише один із можливих варіантів, якщо альтернативи не буде. А от питання реорганізації закладу – на часі. Якщо школу не переформатувати, то надалі вона існувати не зможе. Для цього потрібні гроші. Аби залучити додаткові кошти на школу мистецтв, яка зараз в підпорядкуванні обласного управління культури, влада області має намір віддати заклад управлінню освіти і використовувати гроші, які є там.


Що далі чекає школу мистецтв – наразі невідомо нікому, пояснює влада області, все в процесі вирішення, шукають примішення, ведуть переговори з містом. Лише обіцяють – зроблять усе для того, аби права дітей на освіту, не були порушені.

 

попередня статтяНові соціальні стандарти – “Межа правди”
наступна статтяГерої Небесної Сотні