Деякі профілактичні вакцини отримали дитячі медзаклади міста. Проте кількість, яка надійшла – це лише половина від реальної потреби, кажуть медики. Вони сподіваються на обіцяний чиновниками наступний транш та продовжують чекати на вакцини проти дифтерії і правця, від сказу та вакцину БЦЖ. Отриману вакцину, кажуть лікарі, використають дуже швидко і констатують – батьків, які відмовляються щепити своїх дітей, поменшало.
Щеплення неповнолітні отримують лише після огляду у лікаря, який визначає, чи дитина повністю здорова. Адже в залежності від її стану можливі протипокази до вакцинації. В додатку до календаря щеплень є і ряд захворювань, при яких можна чи не можна вводити ті чи інші вакцини.
– Є діти-інваліди, діти з різними хворобами, є постійні протипокази для проведення профілактичних щеплень є тимчасові протипокази, а також є довготривалі протипокази. Ці протипокази є обумовлені в наказі 551, 595 МОЗ, якими керуються лікарі в своїй роботі, – розповідає заступник головного лікаря з полікілінічної роботи ТМДКЛ Володимир Кучма.
Дитина, яка отримала вакцину, опиняються під наглядом медслужби дільниці. Вона контролює реакцію, яка може виникнути на щеплення.
– Інколи в дітей виникають температурні реакції. Сказати, що якісь ускладнення, ускладнення в нас після введення вакцин ні минулого року ні цього року не було. Але реакції на введення вакцин у вигляді температурної реакції – так були. Ці всі дані ми подаємо в МОЗ, – говорить Володимир Кучма.
Міністерство охорони здоров’я узагальнює дані, отримані із регіонів, аби винести рішення, чи вакцина якісна. Лікарі кажуть, через те, що багатьох вакцин просто не було, то й людей, які від них відмовлялись, були одиниці. А наявні вакцини розходяться дуже швидко.
– Про це свідчать терміни, в які ми використовуємо вакцини. При отриманні тисячі доз вакцини за 1 тиждень роботи, за 8 днів роботи – це є дуже хороший показник, – каже Володимир Кучма.