Головна допомога Батальйон територіальної оборони Тернопільщини потребує бронежилетів та взуття

Батальйон територіальної оборони Тернопільщини потребує бронежилетів та взуття

300

Від засобів особистої гігієни та матраців – до бронежилетів. Батальйон територіальної оборони Тернопільщини потребує допомоги небайдужих людей. До завершення формування загону залишається кілька днів. Сьогодні військові отримали спальні мішки та каримати на суму 100 тисяч гривень. У решті потреб, кажуть, також доводиться сподіватись на підтримку тернополян, яких посилено готуються захищати.

Тут готують мобільний і фаховий підрозділ – бойову військову частину. На місці розформованої окремої артбригади у Тернополі формують батальйон територіальної оборони. До повного його укомплектування залишається кілька днів і бракує чверті особового складу, тому набір триває. З 1 червня почнеться бойове злагодження бійців.

– Особовий склад, який є в батальйні і прибуває, усвідомлює, що головна мета – це підготовка до виконання завдань за призначенням. Побутові умови для них далеко не головне… Більша частина з них – це добровольці. І вони знають, куди вони прийшли, які тут умови, – розповідає командир батальйону територіальної оборони Ігор Ларін.

Мова про побутові умови не випадкова. Про них поки ходять легенди. Побачити, як живуть та що їдять хлопці на власні очі нам не дозволили, мовляв бійці зараз тренуються, та й облаштування триває. Пообіцяли пустити згодом. І пояснили, держава забезпечити батальйон усім необхідним не може, тому вся надія на небайдужих людей. Приватні підприємці пошили матраци. Зголошуються і тернополяни.

– Сьогодні ми, завдячуючи тернополянам, які долучились, фонду “Карітас”, греко-католицькій церкві, спільно з якою ми створили цей благодійний рахунок, дякуючи хлопцям з Автомайдану, Самооборони, вдалося придбати і привезти, і сьогодні ми передаємо каримати і спальні мішки для військових. Крім того, обладнано необхідне приміщення і територія забезпечена сигналізацією, яка першочергово необхідна, – говорить міський голова Тернополя Сергій Надал.

Допомоги – повен бус, але й потрібно не менше, кажуть військові. Комфорт – добре, та безпека – перш за все. Ціна спорядження бійця – його життя.

– В першу чергу це засоби індивідуального захисту для особового складу, бронежилети і розгрузочні жилети. Наше завдання в першу чергу захистити людей і підготувати їх, – каже командир батальйону територіальної оборони Ігор Ларін.

– Взуття дуже потрібне бійцям, бо видане дуже погане, неможливо в ньому воювати, бронежилети, там цілий список. Засоби особистої гігієни, матраци, ковдри, палатки, багато чого, – перелічує комендант Самооборони Майдану Тернопільщини Іван Ковалик.

Створений батальйон – територіальної оборони, тобто виконувати завдання призначений в області. На відміну від батальйонів спецпризначення, які діють на всій території України, а зараз запобігають терористам та диверсантам на сході країни. Туди ж відправиться і інший місцевий загін – батальйон “Тернопіль”. Тому активісти просять і про допомогу у спорядженні цих бійців. Інформації щодо служби у батальйоні територіальної оборони та надання можливої допомоги за номерами телефонів: 067 631 04 29, 097 502 96 12.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here