додому духовність “Банки одягу” при Товаристві Червоного Хреста працюють у кожному районі Тернопільщини

“Банки одягу” при Товаристві Червоного Хреста працюють у кожному районі Тернопільщини

687

Маєте якісні, але непотрібні вам речі? Не поспішайте їх викидати. У Тернопільській міській організації Товариства Червоного Хреста, як і в кожній районній, впродовж року діє банк речей. Одяг, взуття, книги, іграшки, – усе стає в нагоді потребуючим малозабезпеченим, одиноким людям та багатодітним сім'ям.

У Катерини Степанівни все під контролем. Тільки цьогоріч через її облік пройшло 12 тисяч речей. Понад три сотні людей їх принесли і вп'ятеро більше людей забрали. Не всі благодійники себе називають. А от тих, хто допомогу забирає, записувати обов'язково, каже жінка.

Катерина Кирилів, завідувач "Банку одягу" Тернопільської міської організації Товариства Червоного Хреста: "В одному записую тих, що принесли, а тут є ще зошит на видачу. Записую прізвище, ім'я, по-батькові. Всіх людей, які забирають речі, записую обов'язково і пишу їх паспорт, де живе".

Щодня у Тернопільську міську організацію Товариства Червоного Хреста зараз приходить більше десятка людей. Хтось речі приносить, хтось навпаки, шукає. Проте поділитись з потребуючими – не означає позбутись непотребу, наголошують працівники Червоного Хреста. Справжнє милосердя проявляєш тоді, коли з легкістю віддаєш цінні речі.

Тетяна Лех, голова Тернопільської міської організації Товариства Червоного Хреста: "Є люди совісні, які приносять гарний, чистий одяг. А деякі люди, буває, і нечистий, і порваний одяг, який ми зразу викидаємо, бо ніхто не хоче в такому ходити. До нас приходять і багатодітні, і малозабезпечені, і люди без постійного місця проживання, і наші одинокі люди. Які можуть ходити – самі прийдуть, виберуть. Якщо вони не можуть ходити, бо з хати не виходять, то наші медичні сестри вибирають самі одяг і їм відносять додому".

Найбільше речей беруть багатодітні та малозабезпечені сім'ї. Одягу поки вистачає, а от взуття – ні.

Катерина Кирилів, завідувач "Банку одягу" Тернопільської міської організації Товариства Червоного Хреста: "Потреба у взутті, але взуття так немає. Дитячого взуття багато, приносять дитяче взуття, бо дитина не сходжує. Дорослого взуття немає. Якщо приносять, то на каблуках, а воно не підходить людям, бо приходять інваліди, одинокі люди. Їм то не підходить".

Тетяна Лех, голова Тернопільської міської організації Товариства Червоного Хреста: "Хочу всіх також закликати, щоб почистили свої квартири, бо зараз зимовий період, можливо є уних якийсь теплий одяг, взуття. То приносьте до нас: вулиця Київська, 3Б, телефон 43-76-09".

"Банки одягу" при Товаристві Червоного Хреста працюють у кожному районі Тернопільщини.