додому благоустрій Балкони на Руській, 10 осипаються і можуть в будь-яку хвилину обвалитись

Балкони на Руській, 10 осипаються і можуть в будь-яку хвилину обвалитись

502

Небезпека згори чатує на тернополян. Через соцмережі до телеканалу TV-4 звернулись мешкаці будинку на Руській, 10. Вони скаржаться, що їхній дім в аварійному стані, а найгірше – балкони, які осипаються і можуть в будь-яку хвилину обвалитись на мешканців нижніх поверхів чи перехожих. Мешканці будинку кажуть, в ЖЕК зверталися не раз, але там розуміння не знайшли, тож звернулись зі своєю проблемою до наших журналістів.

У самому серці Тернополя на вулиці Руська, 10 – аварійний будинок. Його побудували ще в 1959 році. Одного разу капітальний ремонт мешканцям вже обіцяли, ще у 1988 році, але тоді далі слів справа не пішла. Сьогодні ж мешканці нарікають: дашки над під'їздами обвалюються, ринви прогнили, а балкони осипаються.

Олена Мазепа, мешканка вул. Руська, 10 у Тернополі: "Поганий стан балконів. Брили, каміння летять з 5, 6 поверхів, а по нашій вулиці водять дітей в садочок, йдуть студенти у музучилище. І взагалі це центральна дорога".

Марія Дудар, мешканка вул. Руська, 10 у Тернополі: "Рядом зі мною живе в 44 квартирі жінка, яка досить вже стара, каліка і одинока. А вона на двір не може вийти, бо каліка. Але ж треба вийти подихати повітрям. І вона боїться, бо в неї з 48 квартири, з верхнього поверху, падають уламки, дуже падають. В неї ше гірше, як в мене".

Мешканці кажуть, із заявою зверталися у ЖЕК. Там пообіцял балкони відремонтувати цього року. Але на календарі вже середина листопада, а ремонтувати досі ніхто не приходив. Частина мешканців будинку балкони вдремонтувала за власні гроші, але такий вихід не усім по кишені.

Марія Дудар, мешканка вул. Руська, 10 у Тернополі: "Я, наприклад, пенсіонерка, пенсія мала, то я не можу за свої кошти поремонтувати балкон. А ми платимо регулярно, в мене, наприклад, ніколи немає ніякої заборгованості".

Є і такі мешканці будинку, які ремонту балкона дочекалися. Надія Скороженіна одного дня застала у балконі диру. Вона каже: дяка Богу, що ніхто не постраждав. Після цього пані Надія ремонту балкона чекала три роки. Відремонтували, але виходити на нього жінка боїться.

Надія Скороженіна, мешканка вул. Руська, 10 у Тернополі: "Вони прийшли і тільки зробили заливку. На балкон ми не виходимо, бо боїмося виходити на балкон. Ринви у нас всі течуть. По стінах у нас тече вода. Вся побілка, що ми у хаті зробимо, то все облуплюється. І ЖЕК фактично нічого не робить. Скільки до них не звертаєшся, то вони нас обіцянками годують і годують. Дім старий і вся комунікація, труби, в дуже-дуже поганому стані".

Мешканці будинку розповідають, що два роки тому комунальники фарбували стіни у під'їзді. Але через такий нашвидкоруч зроблений ремонт на стінах знову грибок. Із трикімнатної квартири у місяць за послуги ЖЕКу мешканці платять майже дев'яносто гривень. Люди обурюються, бо у під'їзді сім десятків квартир, а увагу на їхні проблеми не звертають. Сьогодні вони колективну скаргу віднесли у міську раду.

Олена Мазепа, мешканка вул. Руська, 10 у Тернополі: "Ми зверталися у ЖЕК, а нам казали, що наш будинок включений на 2014 рік в капітальний ремонт міста. Але було таке, що вони мали поремонтувати нам у весняно-літній період 2013 року – ринви і балкони в основному".

Обслуговує будинок на вулиці Руській, 10 приватне мале підприємство "Вал". Коментарі ЖЕКу та міської влади дивіться у випуску новин.